To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Wydział Grafiki - kryteria oceny teczki

fgutgfut - Pią Cze 20, 2014 3:11 pm
Temat postu: kryteria oceny teczki
Nie zaliczono mi teczki. Byłam optymistycznie nastawiona, przygotowałam "obszerny szkicownik" etc. W trakcie egzaminu ogladałam prace innych kandydatów i mogę powiedziec, ze na tle grupy moje prace prezentowaly sie dobrze- prace rysunkowe wyroznialy sie nawet(choc juz teraz nic nie wiem...), widac bylo umiejetnosci (lepiej rysuje niz maluje). Jeden z egzaminatorow pytal, czy bylam przez kogos prowadzona- uznalam to za dobry znak. I co? Punktow kilkanascie. A juz wiele teczek widzialam i moge powiedziec, ze moja byla dobra. Nie wiem, co o tym myslec.

Zdawalam wczesniej na ASP w innym miescie i teczka przeszla, choc wtedy widac bylo, ze dopiero chwycilam w reke olowiek i lediwe wiem, jak go trzymac. Teraz, kiedy umiem calkiem dobrze rysowac nie przechodze nawet tego etapu. Bylam chwalona za wrazliwosc i umiejetnosci przez profesorow "nie stad". Tu punktacja niska. Co o tym myslec? Czy to pech/prace nie sa dobre- ale w takim razie czego im moe brakowac/, moze wina tego, ze nie umiem z ludzmi gadac? Prosze napiszcie.

profesorludwik1 - Pią Cze 20, 2014 3:54 pm

hmm a może najpierw pokażesz nam chociaż kilka tych Twoich prac ? Bo wiesz niektórym się tak wydaję że są lepsi od innych a przeważnie to jest jak jest
emes - Pią Cze 20, 2014 4:52 pm

kryteria oceny teczki są zagadką :shock:
fgutgfut - Pią Cze 20, 2014 5:10 pm

Chyba nie rozmawiam teraz z prawdziwym profesorem, ale osoba o nicku "profesor"? ;) :)
Prace sie podobaly, gdy byly (gotowe) pokazywane gdzie indziej, uslyszalam kilkakrotnie, ze "umiem rysowac" i inne mile slowa.

Szkoda, ze teraz nie ma mozliwosci rozmowy, bo nie wiem, co bylo nie tak. Czego tutaj oczekuja profesorowie. Czy wielkiego artyzmu i smialych pomyslow? :) Zaluje, ze nie przyjezdzalam na konsultacje. Napiszcie, jakie macie wrazenia na ten temat. Moze te kryteria wspolnie wylapiemy.

emes - Pią Cze 20, 2014 6:51 pm

Może po prostu był wysoki poziom w tym roku. Prace może złe nie były tylko konkurencja była jeszcze lepsza. Część osób miała dużą ilość prac. Podejrzewam iż jakość wielu z nich także była wysoka. Nie ma co się załamywać za rok też można spróbować.
Ptah - Śro Cze 25, 2014 8:48 am

Dla osób które chcą dostać taki feedback organizowane są właśnie konsultacje.
Nie obraź się... ale jeśli na nich nie byłaś to sama jesteś sobie winna.

Nie raz pomagałem ludziom w zebraniu prac do teczki czy ukierunkowywałem ich co robić a czego raczej nie robić (lub robić inaczej) i wiem co mi ludzie pokazywali mówiąc że ktoś im gdzieś powiedział że to świetne rysunki. Nie wiem kim był ten Twój "ktoś"... ale uwierz mi... zdecydowanie częściej spotykam się z kandydatami których "ktoś" zapędził w kanał niż którym "ktoś" faktycznie pomógł... potem trzeba ich tych wszystkich rzeczy powoli oduczać co im "ktoś" natłukł do głowy żeby mogli na nowo spojrzeć na swój rysunek. Nie wiem czy jest tak w Twoim wypadku... ale wiem (widziałem!) że może tak być.

Jeśli myślisz o zdawaniu do Krakowa możesz też zapisać się na jakiś kurs / pogadać z kimś kto jest w temacie. Przygotowując się zupełnie sama bazując tylko na swoim poczuciu tego co jest dobre/złe, rozwojowe/nierozwojowe skazujesz się na pewnego rodzaju przypadek na egzaminie... tak jak w tym roku.

Nic więcej nie mogę Ci doradzić bez zobaczenia prac...
A kryteria teczki nie są takie znowu niezrozumiałe. Wiadomo, nie da się przewidzieć z całą pewnością... ale pewne rzeczy można :)