Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rysowanie postaci
Autor Wiadomość
Kristof

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 9:33 pm   rysowanie postaci

jeśli ktoś może pomoć, to bardzo prosiłbym

http://streetart.pro/view...3ed672eb4fb226d

chodzi o wrzucenie czegokolwiek powiązanego z rysowaniem postaci... może jakaś cenna uwaga, albo cenny link :)

Jacek Sz 
Jacek Sz

Wysłany: Śro Lis 28, 2012 7:48 pm   

Napiszę w tym dziale, ponieważ nie wiem gdzie umieścić moje pytanie, a zarazem prośbę. Jestem artystą metaloplastykiem i mam pewien problem, który dotyczy przelania swoich wizji na papier. Nie ma żadnego problemu aby wykonywać daną pracę z pamięci. Problem zaczyna się w momencie, kiedy klient prosi o jakiś projekcik potencjalnego zlecenia. Postrzeganie przestrzenne opanowałem do perfekcji, ale narysowanie tego to już zupełnie inna sprawa. Oczywiście coś niecoś narysuję, ale dalekie to od ideału. Moja prośba odnosi się do wskazania jakiegoś źródła, które krok po kroku opisuje podstawowe zagadnienia stawiania kresek i oddania wyrobu jako przestrzennej bryły, a nie wypłaszczonej nieestetycznej formy. Dziękuję.
Witam wszystkich.Jestem artystą metaloplastykiem z jedenastoletnim stażem.Prace wykonywane w mojej kuźni są odzwierciedleniem zainteresowań hobbystycznych klientów,w oparciu o własne inspiracje.Dodam również,że jestem samoukiem.

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Czw Gru 06, 2012 12:07 am   

Z tego co się orientuje, każdy plastyk przejawia większą biegłość albo do 2D albo do 3D.

Trudno mi powiedzieć co masz zrobić w tym momencie.
To nie przepis na makowiec żeby można było to napisać w książce dlatego (moim prywatnym zdaniem) wszystkie samouczki są równie dobre lub równie niedobre... zależy jak patrzeć.

Ludzie którzy uczą się rysować z zamiarem dostania się na uczelnie zwykle zapisują się raczej na jakieś płatne kursy... ale wtedy chodzi o troszkę inny sposób rysunku.
Jakbyś chciał czegoś szukać to chyba lepiej Ci będzie iść za kluczem "rysunek architektoniczny" - skupia się na perspektywie i oddawaniu brył w przestrzeni... dlatego może być dla Ciebie trafniejszy.

Wąpię jednak by ktoś na tym forum umiał podać Ci jakąś konkretną IDEĘ FIX na Twoje pytanie.
(ale jak ktoś może - to niech mnie zdziwi!)

Jacek Sz 
Jacek Sz

Wysłany: Czw Gru 06, 2012 8:52 am   

Ślicznie dziękuję za dobrą radę. Podałeś kierunek, który postaram się zgłębić. Jednym jest dana umiejętność rysowania, a innym klepania, mówiąc po chłopsku. Utrzymuję kontakt z Tadeuszem Pfeifferem, który sztukę tworzenia dzieł sztuki opanował do perfekcji, może poproszę właśnie jego aby trochę mnie oświecił. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam, Jacek z mazur.
Witam wszystkich.Jestem artystą metaloplastykiem z jedenastoletnim stażem.Prace wykonywane w mojej kuźni są odzwierciedleniem zainteresowań hobbystycznych klientów,w oparciu o własne inspiracje.Dodam również,że jestem samoukiem.

Odpowiedz do tematu