Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rekrutacja 2013
Autor Wiadomość
Ziamad.w 
Ziamad

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 3:44 pm   rekrutacja 2013

Zakładam nowy temat w celu wymiany spostrzeżeń, informacji bądź innych rozmów. Mam nadzieję, że znajdzie się parę osób które wchodzą na forum i zdają w tym roku. :) Tak, jestem optymistką.

JB

Wysłany: Śro Sty 30, 2013 2:39 pm   

Hej : ) Tez planuję zdawać w tym roku, ale optymistką bynajmniej nie jestem. Biorąc pod uwagę, że na konserwację malarstwa tylko 15 osób może się dostać... No ale spróbować zawsze warto. Zobaczę co mi powiedzą na konsultacjach.
@Ziamad w innym wątku wspominałaś że chodzisz do Gratia Artis? Jak tam zajęcia wyglądają?

domi

Wysłany: Czw Lut 21, 2013 3:12 pm   

Hej. Tez startuje w tym roku na konserwacje :grin: , lecz nie mam pojęcia na jaką uczelnie składać papiery. Mam mieszane uczucia czy się dostane, ale warto spróbować. Ciekawe co mi powiedza na konsultacji, może się nie nadaję :sad: ?
Mam pytanie, które dotyczy teczek: jeżeli chodzi o konserwacje malarstwa to obrazy mają być malowane realistycznie, czy jest samowolka jak na kierunek malarstwo :lol: ?

Ziamad.w 
Ziamad

Wysłany: Śro Mar 06, 2013 8:34 am   

JB zajęcia w Gratia Artis są bardzo dobre, jak tam przyszłam myślałam,że cokolwiek umiem ale okazało się że praktycznie musiałam zacząć od pewnych podstaw. Jestem bardzo zadowolona z tych zajęć: generalnie na zajęciach sama możesz wybrać co chcesz robić: malarstwo/rysunek/rzeźba/design wszystko. Jest ustawionych kilka martwych natur możesz wiec sama wybrać nad którą chcesz pracować. Na prawie kazdych zajęciach jest też akt, a wiadomo akt najtrudniejszy więc też praktycznie treba go rysować. Ogólnie jest miła atmosfera, wszyscy się lubią i uczą od siebie nawzajem :)

Domi a jeśli chodzi o malarstwo to nie wiem dokładnie ale z tego co słyszałam wydaje mi się że muszą być po prostu Twoje, więc jeśli komuś realizm nie bardzo pasuje to lepiej się nie pakować w sztuczność.

domi

Wysłany: Sob Mar 09, 2013 10:37 am   

Ciesze sie, ze ktos mi odpisal. niestety do Gratia Artis mi daleko, mieszkam z Zamosciu. Zaktem nie mam problemu, wiec sie tym nie przejmuje, zastanawiam sie tylko nad malarstwem. Wiem, ze na malarstwo dostalabym sie bez większego wysilku, lecz na konderwacji sa jednak inne wymagania.
Zobacze jak to wszystko sie potoczy. Gdzieś muszą mnie przyjąc :grin: . Jak nie na konserwacje to na malarstwo. :razz:
A jak ty sobie radzisz z przygotowywanie teczki?

Lisior

Wysłany: Nie Mar 17, 2013 5:33 pm   

Cześć wszystkim :) Startuje w tym roku na konserwacje rzeźby, czy wybiera się ktoś ze mną? :) Bo z tego co słyszałam dużo osób się wybiera ale na malarstwo :)

Ziamad.w 
Ziamad

Wysłany: Nie Mar 31, 2013 5:01 pm   

Domi, jakoś idzie, aczkolwiek mam mało obrazów i muszę się bardziej postarać. Ogólnie to zależy jaki mam nastrój, np mam zajawkę na tusz robię tuszem, mam ochotę na hiperrealizm (ojj bardzo rzadko xP) to rysuję, i potem się okazuje że mam same rysunki ołówkiem albo tuszem a nie mam czegoś tam i od nowa xD

CafeArt

Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 12:15 pm   

Mam w planach startować na konserwacje rzeźby. Startowałam już raz w 2010 roku, potem naprzemiennie przebywałam w Krakowie i za granicą, praca kursy i tak w kółko. Wydaje mi się, iż mam już w miarę złożoną teczkę, jednak waham się, czy jeszcze rok nie pochodzić na kursy. Powiedzcie mi, jak komisja patrzy na osoby, które startują po raz kolejny - drugi w moim przypadku - po przerwie, ale z bogatymi kursami? Czegoś jeszcze szukam, bo tak jakoś mam wrażenie, iż brakuje jeszcze jakiejś pracy w mojej teczce. Dodam, że jestem po plastyku i znam kilka osób, jakie startowały nawet po 5 razy.

Odpowiedz do tematu