Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ptah
Wto Sie 14, 2007 4:52 pm
Egzamin - grafika
Autor Wiadomość
fgutgfut 
kandydatka

Wysłany: Pią Cze 20, 2014 11:47 am   

Wyniki maja byc na stronie elektronicznej rejestracji dziś po 14. Informacja z dziekanatu, wiec wiarygodna.

okno_z_widokiem

Wysłany: Pią Cze 20, 2014 12:48 pm   

o! dzięki. :) )

emes

Wysłany: Pią Cze 20, 2014 1:41 pm   

Ile osób przeszło do następnego etapu, tzn ile osób zaliczyło teczkę? :roll:

fgutgfut 
kandydatka

Wysłany: Pią Cze 20, 2014 5:12 pm   

Hmm. Tu byl gdzies temat ze statystykami starymi, moze go ktos kompetentny odswiezy :)

Sultan_Kazach

Wysłany: Pią Cze 20, 2014 10:18 pm   

Jak w końcu wygląda ten egzamin praktyczny?

Więc on trwa 3 dni, z tego co wiem to jest rysunek (na pewno akt/postać), malarstwo (martwa natura? postać?) i jak również kompozycje z wyobraźni (czyli co na przykład?).

Czy byłby ktoś kto mógłby na ten temat więcej powiedzieć?

maria.s

Wysłany: Sob Cze 21, 2014 8:53 am   

Mam pytanie dotyczące strony rekrutacyjnej.

Czy podawana jest na stronie ilość uzyskanych punktów po każdym etapie egzaminu?

Słyszałam wcześniej, że o dokładnych wynikach można dowiedzieć się dopiero po egzaminie i nie wiem jak to wygląda na grafice.

Sultan_Kazach

Wysłany: Sob Cze 21, 2014 1:12 pm   

Ponawiam pytanie - mam informację, że 24.06 jest z malarstwa a więc w takim razie ile będzie trwał ten egzamin? Od 9 do 15 tak? Jedno zadanie?

emes

Wysłany: Pon Cze 30, 2014 7:57 pm   

...

ziarno

Wysłany: Nie Maj 31, 2015 3:55 pm   

Witam, moglby mi ktos wyltumaczyc co na ASP rozumiane jest jako akt ? w mojej teczce jest wiele postaci, czesc "na-wpół-ubrana", część nie. W jednym z tematów wyczytałem, że przedstawianie aktu w teczce jest niedopuszczalne. Dzieki za pomoc z góry

Daiana

Wysłany: Śro Cze 10, 2015 8:59 pm   

Akt jak to akt, naga postać. Może też być czymś przykryta, jakąś draperią. Postaci są w cenie i nikt aktów nie dyskredytuje (nie bawiłabym się też za bardzo w martwe natury, zwłaszcza, że ciężko je tu później uświadczyć).

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Śro Cze 24, 2015 10:26 pm   

Akt to naga postać.
Niektórzy próbują cwaniakować i dorysowywać majtki żeby to przestał być akt... ale nie polecam takich praktyk.

Postać częściowo rozebrana jest więc ok (np. bez koszulki) ale myślę że postać prawie całkowicie naga można na potrzeby składania teczki traktować jako akt.

W teczce na grafikę nie powinno być więcej niż 3 prace będące studium aktu (duże formaty, dopracowane). Akt i tak będzie na części praktycznej więc teczka zdominowana przez akt jest bez sensu. Poza tym, akt jest takim tematem, którego zazwyczaj nie robi się samemu lecz na jakiś kursach. Prace kursowe zawsze pozostawiają pytanie - "w jakim stopniu rysunek jest zasługą kandydata a w jakiej osoby, która go prowadziła".

Podsumowując - max 3 akty w teczce na grafikę.

Odpowiedz do tematu