Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Masters of Shaolin
Autor Wiadomość
cocacoladream

Wysłany: Śro Wrz 28, 2005 2:21 pm   Masters of Shaolin

Masters of Shaolin
20 października

„Zgłębiaj tajemnice Wushu bardzo dokładnie, chłoń całą wiedzę, jaką przekazują Ci nauczyciele. Szukaj najwyższych ideałów. Dąż do mądrości umysłu i sprawności ciała. Nigdy nie lękaj się, nawet najgorszego zła i zawsze walcz o sprawiedliwość” – to motto, które całym swoim życiem wyznają mnisi z legendarnego klasztoru Shaolin. Teraz podzielą się nim także z nami.

Miejsce, które stało się sławne dzięki modzie na filmy spod znaku Kung Fu, teraz ma okazję powrócić do świadomości ludzi Zachodu dzięki widowisku teatralnemu „Masters of Shaolin”. Stworzyli je nie aktorzy, którzy w nieudolny sposób naśladują mistrzów z Shaolin, lecz sami mistrzowie wraz ze swoimi uczniami. W październiku spektakl prezentowany będzie w Polsce. Odwiedzi w sumie 15 miasta. Kraków będzie ósmym postojem mnichów w ogólnopolskiej trasie. Zawitają do nas 20 października.

Podczas trwającego przeszło dwie godziny przedstawienia „przeniesiemy się w czasie i przestrzeni, do starożytnych Chin sprzed 1500 lat”. Dowiemy się jakie były początki Shaolin, poznamy jego tradycję i wyznawaną przez mnichów filozofię Zen Buddyzmu. Zobaczymy sceny z życia uciskanej biedoty chińskiej i samych mnichów, a także pokazy wschodnich sztuk walki, z użyciem różnych rodzajów broni, poczynając od włóczni, przez halabardy i potrójne cepy, aż po łańcuchy. Nie zabraknie też widowiskowych lotów w powietrzu, znanych nam choćby z filmu „Przyczajony tygrys, ukryty smok”. Mnisi będą rozbijać głowami marmurowe płyty, kłaść się na ostrzach kilkunastu mieczy i jednym uderzeniem pięści przebijać betonowe ściany. Wszystko odbywać się będzie przy dźwiękach muzyki Dalekiego Wschodu, z czynnym udziałem zgromadzonej w hali Wisły publiczności (mnisi często zapraszają na scenę widzów przedstawienia).

„Master of Shaolin” 20

20 pazdziernika hala t.s. wisla krakow, bilety 60,90,110
sprzedaz biletow EMPIK, Punkt inf. na ul.Jana, Hala t.s. wisla
zapraszam

aSh!
Gość
Wysłany: Śro Wrz 28, 2005 7:49 pm   

film: Shaolin Soccer - smieszny, fikcyjny no chinska kreskowka tylko zywi aktorzy, mimo to wg mnie mozna obejrzec chociazby dla efektow

cocacoladream

Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 12:24 pm   

hmm juz mam bilety :twisted:

cocacoladream

Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 12:25 pm   

film widzialam...bardzo fajny...moje stare kosci by tak nie potrafily

aSh!
Gość
Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 7:32 pm   

eee tam jak nie, troche treningu i na pewno cos by wyszlo ;)

cocacoladream

Wysłany: Nie Paź 02, 2005 1:47 pm   

kosc by wyszla....

Jacek Sz 
Jacek Sz

Wysłany: Śro Lis 21, 2012 9:54 am   

Całe moje dziecięce życie kręciło się wokół dawnego filmu o tematyce kung- fu. Moje pierwsze prace z zakresu metaloplastyki inspirowane były bronią, również z tego filmu. Wykonałem je w wieku piętnastu lat. Co prawda patrząc na pierwsze wyroby z tamtego okresu, łza w oku się kręci. Pozdrawiam artystów, forumowiczów. Jacek.
Witam wszystkich.Jestem artystą metaloplastykiem z jedenastoletnim stażem.Prace wykonywane w mojej kuźni są odzwierciedleniem zainteresowań hobbystycznych klientów,w oparciu o własne inspiracje.Dodam również,że jestem samoukiem.

nawaz 

Wysłany: Pią Lis 07, 2014 8:38 am   nice

Masters of Shaolin
October 20, "explores the mysteries of Wushu very carefully, Chłoń all the knowledge that you communicate to teachers. Search for the highest ideals. Strive to be the wisdom of the mind and body fitness. Never fear, even the worst evil and always fight for justice

Odpowiedz do tematu