Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
alergia
Autor Wiadomość
Anonim

Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 3:56 pm   alergia

Mam take pytanie odnośnie farb i wszystkich środków używanych w konserwacji: jak duża jest z nimi styczność i czy mogą uczulać? jeśli tak, to jakie są to środki i czy może ktoś miał robione jakieś testy i badania w związku z tym?
I jeszcze jedno pytanie, tak statystycznie to ile czasu dziennie/tygodniowo poświęcaliście aby dostać się na ASP?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :wink:

Gość

Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 11:06 am   

Mając alergię na odczynniki chemiczne,to sobie odpuśc ten kierunek :(

MJB
Gość
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 12:39 pm   

Anonymous napisał/a:
Mając alergię na odczynniki chemiczne,to sobie odpuśc ten kierunek :(

osoba o co innego pytała... jakie badania trzeba zrobić aby zobaczyć, czy sie nie jest uczulonym (gdzie takie badania zrobić) i co może uczulać.

Anonim napisał/a:
Mam take pytanie odnośnie farb i wszystkich środków używanych w konserwacji: jak duża jest z nimi styczność i czy mogą uczulać? jeśli tak, to jakie są to środki i czy może ktoś miał robione jakieś testy i badania w związku z tym?
I jeszcze jedno pytanie, tak statystycznie to ile czasu dziennie/tygodniowo poświęcaliście aby dostać się na ASP?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :wink:

Co do czasu jaki musisz poświęcić na przygotowanie, to bardzo indywidualna kwestia. Wszystko zależy od Twoich umiejętności i uporu. Wszystko się da, zależy jak bardzo Ci zależy i ile masz czasu na przygotowania.
Wg. mnie minimum rok przygotowań, ale znam i osoby, którym zajęło to 2 miesiące, a znam i takie, którym 3 lata :) Nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć. Zacznij robić i zobaczysz za jakiś czas jaki postęp zrobiłaś/łeś.
Ja osobiście przygotowywałam się ok. rok, miałam prywatne lekcje po 8 h piątek, sobota, niedziela + praca samodzielna w domu. Ale tak jak mówię, każdy ma inny tryb przyswajania wiedzy, jednym zajmie to 2 tyg., innym więcej.

Pzdr.

MJB
Gość
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 12:43 pm   

1. wybierz się na konsultacje ogólne i tam wszystkiego się dowiesz :)
2. wybierz się na wystawę końcoworoczną (pierwszy tydzień czerwca), zobacz co się robi na konserwacji, zobacz prace studentów i tam też jest okazja porozmawiać ze studentami, którzy pilnują wystaw.

Artystka

Wysłany: Śro Sty 25, 2017 8:19 pm   

W sytuacji, kiedy pojawi się lejący katar o bardzo silnym nasileniu, to najprawdopodobniej będzie to alergia. Przy wykonywaniu takich czynności u niektórych osób następuje taka reakcja. Na szczęście przy użyciu leków dostępnych bez recepty można jakoś temu zaradzić. O jednym z nich można przeczytać tutaj: https://www.aleric.pl/.

fontein 

Wysłany: Czw Paź 26, 2017 7:08 pm   

Ja się na tym kompletnie nie znam. Nie jestem w stanie pomóc...

szkodi898

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 10:55 pm   

Produkty od https://allergoff.pl/ mają potwierdzoną skuteczność, jeśli chodzi o oddziaływanie na kurz domowy i roztocza. Polecam zdecydować się na spray neutralizator, z tego względu, że może pomóc wielu osobom, w poradzeniu sobie z alergią.

karateka123 
karateka123

Wysłany: Czw Gru 20, 2018 8:09 pm   

Co myślicie na temat oczyszczaczy powietrza? Moja koleżanka ma męża alergika i mówiła, że urządzenie przynosi mu widoczną ulgę. Zastanawiam się nad zakupem czegoś takiego https://www.sferis.pl/oczyszczacze-powietrza-3853 do siebie do domu, bo mam wrażenie, że ciągły katar u mojej córki, to sygnał że może mieć alergię.

ulenka

Wysłany: Czw Lut 28, 2019 12:53 pm   

Potwierdzisz to robiąc testy na alergię, ale zakup oczyszczacza byłby rzeczywiście jak najbardziej wskazany. Model sharp kcd50euw https://homespot.pl/sharp-kc-d50euw-oczyszczacz-powietrza-z-nawilzaczem będzie w sam raz, ma filtr HEPA, nawilżacz plus jonizator więc do walki z alergenami jak znalazł

adrianadrian
adrianadrian

Wysłany: Pią Mar 08, 2019 8:18 pm   

Dzialajm dalej z tym co mozemy zrobic na tym forum – na pewno rozwój itd.. ale czy to wszystko?? Perfumy damskie James Bond - Ceneo.pl

Odpowiedz do tematu