Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Ptah
Wto Lut 03, 2015 6:45 am
Ilustrator książek - od czego zacząć?
Autor Wiadomość
mologacja

Wysłany: Czw Gru 25, 2014 4:03 pm   Ilustrator książek - od czego zacząć?

Witam, zdecydowałam się zapytać Was o kwestię, która od dłuższego czasu chodzi mi coraz bardziej po głowie. Moja historia brzmi typowo - od zawsze coś sobie bazgrałam, ręcznie pichciłam, nigdy nie było to ani systematyczne ani rozwijanie na kursach, zawodowo poszłam w pedagogikę. Jednak od jakiegoś czasu coraz częściej zastanawiam się czy nie spróbować połączyć mojej pasji do dzieciaków i porzuconego hobby - rysowania właśnie na tym polu. Nie chcę się oszukiwać, na ASP jestem i za stara i za mało utalentowana ;) jednak może poddacie mi jakieś pomysły co mogłabym z tym pomysłem zrobić? Jak ilustracje są tworzone? Czy nadal rysuje się je ręcznie i skanuje na komputer, gdzie następnie obrabia w programach komputerowych? Czy już w całości wykonuje się je w programach? Nie mam zielonego pojęci jak wyglądają etapy tworzenia i techniki różnych ilustracji i choć szukałam inf. w Internecie nie mogłam nic wyczerpującego ten temat odszukać. A może znacie dobre książki n ten temat? Czy powinnam bardzie zainwestować w kurs rysunku czy grafiki komputerowej? Jakie są Wasze rady? Podkreśle jeszcze raz, bo boję się, że spadną na mnie burzliwe oceniające komentarze - chciałabym spróbować czegoś nowego, zobaczyć jak mi pójdzie i liczę na dobre rady - nie zamierzam jak na ten moment uzależniać od tego mojej przyszłości i wybierać miedzy życiem a śmiercią ;) Pozdrawiam serdecznie

Wiewiór 

Wysłany: Wto Lut 10, 2015 9:05 pm   

ogólnie to na ASP nie ma limitu wieku, ja mam 25 lat i jestem na 1 roku i ze mną studiuje chłopak tez 25 lat i dziewczyna 26, a na rzeźbie wiem, że sa osoby w wieku 27 lat :)

Hergon_pl

Wysłany: Wto Lut 17, 2015 4:33 pm   

Człowiek zawsze chce próbować czegoś nowego a jeżeli akurat odnajdziesz się na tym kierunku i sprawi Ci to radość- czemu nie,moim zdaniem jak najbardziej warto chociaż spróbować swoich sił,wiek nie ma tutaj nic do rzeczy.

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pią Maj 15, 2015 8:19 pm   

Jeśli dobrze rozumiem, mologacja nie planuje zdawać na ASP tylko rozwijać swoje zainteresowania.

Odnośnie ilustracji - nie ma jednej poprawnej metody ilustrowania. Jedni rysują i skanują, inni rysują na komputerze. Inni tylko rysują a skanuje im siostrzeniec... jeszcze inni wycinają z papieru. Nie ma znaczenia jakiej używa się techniki - liczy się czy jesteś w tym dobra. Rynek jest dość trudny i nie jest tak że narysujesz 10 rysunków i zadzwoni do Ciebie wydawnictwo że chce Ci zapłacić za nie fortunę.
Wchodzenie w ilustrację z pobudek ekonomicznych nie jest specjalnie trafionym zabiegiem.

Pytanie tylko jakie Ty masz motywacje. Jeśli chodzi Ci o samorozwój i zabawę, zapisz się na kurs albo rysuj sobie sama wedle woli. Nie oczekuj jednak, że będzie to Twój zawód... może akurat znajdziesz się w niewielkim procencie "szczęśliwców" i po kilku latach zrobisz z tego zawód... ale wtedy może okazać się że przestaniesz to lubić. Ilustrowanie (zawodowe) to praca jak każda inna. Klient wymaga takiej tematyki , takiej stylistyki i 80 rysunków na za tydzień. To nie jest tak że rysujesz to co lubisz a rynek się zachwyca.

Może po prostu rysuj dla fanu?

TOTUrysuj
Rysunek/malarstwo

Wysłany: Sob Paź 03, 2015 10:02 pm   Ilustracja książkowa?

Hej! Jeśli masz tablet graficzny i trochę już rysowałaś to zapraszamy do nas od stycznia na kurs ilustracji digital art.
A jeśli chciałabyś zacząć od podstaw to polecamy najpierw krótki intensywny kurs rysunku przy użyciu tradycyjnych technik rysunkowych pod kątem ilustracji a potem na kurs ilustratorski przy użyciu tableta.

TOTU Szkoła Rysunku - jesteśmy jedyną szkołą rysunku w Krakowie prowadzącą kursy ilustracji książkowej zarówno w technice tradycyjnej jak i przy użyciu najnowszych narzędzi i programów graficznych.

Zapraszamy!

http://totu.net.pl/
https://www.facebook.com/KursRysunkuTOTU

Hergon_pl

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 1:13 pm   

W sumie nic nie stoi na przeszkodzie aby również tam spróbować swoich sił,czemu nie. Daj znać na co ostatecznie się zdecydowałeś oraz czy zrobiłeś coś w tej sprawie aby spełnić swoje marzenia:)

pieknyolek

Wysłany: Śro Lip 31, 2019 11:51 am   

Serdecznie zapraszam na zabieg laserowe usuwanie odcisków Warszawa

Odpowiedz do tematu