Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komputer dla grafika
Autor Wiadomość
jajan

Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 12:25 pm   

Zależy czy to do tylko PS czy do do czegoś więcej np. do renderowania grafiki 2D lub 3D.
Jak tak to maszyna jak maszyna taka jak dla gracza, w każdym sklepie komputerowym Ci to skompletują.
Ostatnio kumpel składał komputer do renderowania animacji koszt komputera (bez monitora) 6500 PLN.

michael89

Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 10:14 am   

Ja osobiście używam Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix i nie narzekam karta ma jeden rok ale daje rad. No i dochodzi jeszcze do tego i7

Hergon_pl

Wysłany: Pon Maj 05, 2014 6:12 pm   

Jaki dokładnie i7? Bo jest kilka wersji,wiec warto podać szczegóły. Zresztą dla grafika myślę,że spokojnie wystarczy i5 plus 6 giga ramu i dobra karta graficzna,na to postaw największy nacisk.

dolittle

Wysłany: Czw Cze 26, 2014 8:08 am   

Ja komputerem wybierałam z moim bratem i muszę przyznać, że trochę dużo czasu nam to zajęło. Ciężko jest dobrać parametry tak, aby były odpowiednie.

Hergon_pl

Wysłany: Wto Paź 14, 2014 3:21 pm   

No a może więcej szczegółów co do tych parametrów? Bo jeżeli ma to być solidny sprzęt dla grafika to trzeba liczyć się z wydatkiem od 3 tyś zł w górę za te lepsze podzespoły i konfigurację.

marekkw 

Wysłany: Wto Paź 28, 2014 3:47 pm   

wszystkie odpowiedzi sa dobre, ale jeden komp jest tylko warty. apple iMAC, drogi ale jak powarzna praca do tylko MAC

abramovic65 
abramovic65

Wysłany: Czw Lis 06, 2014 12:57 pm   

Zobaczcie tutaj na ten wątek. Wszystko tam zostało napisane o wymaganiach laptopów dla studentów kierunków związanych z grafiką i projektowaniem. Kliknij tutaj: http://pwsz-tarnow.edu.pl...-architektury-t

Drakhtul

Wysłany: Pią Gru 19, 2014 10:44 am   

marekkw napisał/a:
wszystkie odpowiedzi sa dobre, ale jeden komp jest tylko warty. apple iMAC, drogi ale jak powarzna praca do tylko MAC

Czy ja wiem... pracuje na windowsie od zawsze, grafika zajmuje sie paru lat i gdy mialem stycznosc z iMAC-iem to nie widzialem roznicy. Moze tylko cenowa bo jest to produkt apple, ktorego ceny sa zawyzone...

blaurung

Wysłany: Pią Kwi 13, 2018 8:59 pm   

Określ do czego ten komputer będzie używany.

Podstawowy zestaw wystarczy do grafiki wektorowej iprostejgrafiki 2d

Jeśli chcesz popracować w PS to już musisz powiększyć RAM

Jeśli edytujesz video i Twoją pasją są filmy i efekty specjalne to przyda się sprzęt taki sam jak do animacji 3D.

Fajnie byłoby abyś określił budżet. Wielokrotnie ludzie piszą że chcą mieć ekstra sprzęt a mają budżet na prosty biurowy zestaw.

Opisz dokładnie swoje potrzeby to chętnie pomogę.

FranczeskaWil

Wysłany: Czw Maj 17, 2018 3:45 pm   

Chyba już jakiś lepszy sprzęt się przyda. przede wszystkim ze względu na to żeby się nie zacinał. Grafik musi mieć sporo okien pootwieranych i dużo operacji na raz wykonywać. Ja za swojego dałam coś ponad 5 tysięcy. W pracy zacinał mi sie internet więc też musieliśmy zainwestować w antene https://www.sferis.pl/anteny-2188 do routera. Troszke pomogło ale to jeszcze nie jest to

Postzunia

Wysłany: Pią Sty 25, 2019 8:50 am   

A mnie interesuje w jakim sklepie dostanę zasilacz oryginalny dell Macie może jakiś sprawdzony sklep z sprzętem? Nie chcę kuppować w pierwszym lepszym. A zasilacz oryginalny dell jest mi niezbedny bo muszę uruchomić drugi komputer.

Stokrotka 

Wysłany: Wto Lut 05, 2019 7:11 pm   

Mam to samo zdanie co mój przedmówca... Nic dodać nic ująć.

pieknyolek

Wysłany: Wto Lut 26, 2019 10:17 am   

Jeżeli nadal szukasz dobrego komputera, który spisze się nie tylko jako maszyna Twojej pracy to polecam wejść na stronę https://xtreem.pl/15-desktopy-dla-graczy.

bierendaa

Wysłany: Nie Mar 31, 2019 9:12 am   

Na pewno dużo lepiej jest kupić coś porządnego, co zostanie wam już na lata. Jeżeli komputer jest wam potrzebny do pracy to już tym bardziej. Jak planujecie swoją przyszłość związaną z działem IT to także zajrzyjcie na stronkę https://dotlinkers.pl/en/ Firma zajmuje się procesami rekrutacyjnymi własnie na stanowiska IT

kasikaa 

Wysłany: Sob Sie 03, 2019 1:27 pm   

Jak szukasz dysków zewnętrznych do swojego komputera to polecam Ci stronę https://itnes.pl/akcesoria/dyski-komputerowe/ na której znajdziesz wiele interesujących ofert odnośnie sprzętu komputerowego. Na pewno warto będzie sie zainteresować tą ofertą.

Odpowiedz do tematu