Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ptah
Wto Sie 14, 2007 3:52 pm
Egzamin - grafika
Autor Wiadomość
MJB 

Wysłany: Pon Maj 14, 2007 9:42 pm   

8) Jeszcze raz dzięki za informacje :D :D:D
jedna osoba, która stawia się w sytuacji zdających :)
Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć ile godz. trwają poszczególne części egzaminu, tzn. np. egzmain z malarstwa, kompozycja, postać itd? Bo nie wiem czy się wyrobię, chyba przezutke musze zmienic i zacząć szybciej malować :P
Co do prac do teczki, to bardzo słuszne rady i uwagi, właśnie zamierzałam poprzyklejać mniejsze szkice na brystole, tylko zastanawiałam się nad szkicownikiem, no ale fakt faktem że przejżą go i mogą zobaczyć te niekoniecznie udane rysunki, które przecież też się zdarzają :P
Zdjęcia wciąż robię i kompletuję, także mam nadzieję iż będę miała co w teczce pokazać :) Ile Ty prac włożyłeś do teczki?
Wiesz co chyba naprawdę musisz być niezły z rysowania. Dostałeś się za 1 razem? Ja się boję że na egzaminie będę popełniać śmieszne błędy i zgłupieję, że nie będę potrafiła prostej kreski narysować. Poza tym pewnie będzie dużo osób naprawdę świetnych, nie wiem czy będę potrafiła im dorównać. jak to wygląda na egzaminie, duża jest konkurencja, wysoki standard?
Na razie biorę się do pracy, narzuciłam sobie dosyć szybkie tempo, bo jutro namaluję 2 obrazy 50x70, mam nadzieję :)
Co jeszcze, aha, chciałam się zapytać jeszcze czy może się orientujesz jak to jest ze studiami niestacjonarnymi na grafice, kiedy trzeba się zdecydować czy się na nie zdaje? I czy ze studiów zaocznych można się przenieść na dzienne po 1 roku i na jakiej zasadzie się to odbywa. Jeśli nie wiesz, to nic, i tak dużo pomogłeś :D
I mam jeszcze jedno pytanie Rasputinie :) masz może w internecie jakąś swoją galerię prac, zorientowałabym się co Cię pasjonuje itd :P
Pozdrawiam ciepło :) :) :)

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Wto Maj 15, 2007 6:20 am   

Ile trwają egzaminy?
hmmm.... trudne pytanie. Nie pamiętam dokaldnie...
kompozycja trwała 4h chyba... a malarstwo z rysunkiem jakoś 5 czy 6.... nie pamiętam dokąłdnie ile...
a nie pamiętam głównie dlatego że moim zdaniem stanowczo za długo :D
Na rysunku pamiętam że pozę narysowałem 3 razy a potem wybierałem który rysunek najbardziej mi się podoba :)
Każdy ma inne tempo pracy.

ile prac do teczki?
Zalezy od prac. Ogólne kryteria masz podane w wymaganiach egzaminacyjnych...a ile dokąłdnie wsadzisz to zalezy od ciebie. Ważniejsze jest by były dobre i spójne niż żeby było ich jakos kosmicznie dużo. ...aha no i foty powiększ sobie przed teczką bo takie 10x15 to nikomu się nie będzie chciało ich oglądać.

Studia niestacjonarne:
Nie martw się...masz czas. Startuj narazie na dzienne a jak Ci się nie uda to złozysz podanie na licencjat. Wszystko jest tak wymyślona żeby się dało tak zrobić.
Ze studiów zaocznych nie da się przenieść absolutnie nigdzie.
Jesli chcesz na dzienne to po pierwszym roku niestacjonarnych musisz od początlu podchodzić do egzaminów na dzienne normalną metodą rekrutacji... nie ma przenosin.

na pozostałe pytanie moge Ci ew. odpowiedzieć ale nie tutaj bo to wycieczki takie poza-forumowe. Daj maila lepiej :)

MJB 

Wysłany: Wto Maj 15, 2007 9:26 am   

Właśnie o to mi chodziło :) :):) Już daję maila: magdusiab1@wp.pl :lol:

Pani-Ka

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 5:51 pm   

na 100% jest akt?

a wersji ubraniej niet?

i skąd ja teraz golasów wezmę? z allegro?:D

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 7:17 pm   

na 100% jest akt.

a o golasów nie tak trudno.
Zależy gdzie mieszkasz :)

Pani-Ka

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 7:44 pm   

w sensie,że się zgłaszasz na ochotnika?:D

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 7:53 pm   

w sensie, że jak mieszkasz w kostomłotach gdzie jest populacji 36 osób to cięzko o modela a jak w Krakowie to deczko łatwiej.

Pani-Ka

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 10:32 pm   

kozia wólką miasto e nie jest, ale z funduszami gorzej a znajomki jakby nierozbieralne i tutaj problem sie rodzi :roll:

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Śro Maj 23, 2007 12:42 am   

faceta nie masz? :>

W Kraku jest sporo takich "szkółek" aktu. To zwykle nie kosztuje majątku a okazja jest...rozglądnij się :)

Pani-Ka

Wysłany: Śro Maj 23, 2007 7:32 am   

wolałabym kobiete :wink:

dzięki za info, obadam sprawe:-)

MJB 

Wysłany: Nie Cze 17, 2007 9:16 pm   kompozycja na egzaminie, przybory

Hejka, jutro idę do sklepu kupić potrzebne materiały na exam, w związku z tym mam pytanie, na egzamin z kompozycji trzeba wziąć czarny i biały papier do wycinania (ale czy to ma być papier samoprzylepny, czy np.brysole?) i jakiej wielkości? Może ktoś się orientuje?????

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Nie Cze 17, 2007 10:07 pm   

nie samoprzylepny...normalny...a format powinien być podany...
nic wielkiego.

Biały spraw sobie większy bo to będzie "podkład" a na nim będzie się wyklejać czarnym zapewne.

jelon 

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 3:34 pm   

mam pytanie odnośnie teczki, czy mam jakieś szanse na dostanie się jeśli nie będę posiadać linorytów, akwafort itp.? albo w małej ilości?

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 5:14 pm   

:D :D:D

Nie ma szans.... bez kamienia litograficznego pod pachą nie przyjmują.

(jeśli wiesz co to jest linoryt i akwaforta to jesteś w tym temacie lepiej przygotowana na teczkę niż 90% zdających) :P

jelon 

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 5:32 pm   

wiesz, dziś gadałam z kumplem, który cały czas siedzi nad linorytami, a zdaje razem ze mną więc trochę się zaczęłam nad tym zastanawiać.

a jesli mam jakieś prace w tych technikach to pokazać je czy lepiej nie jeśli są nie do konca dobre??

a fotogramy czy zdjęcia? mogą być? czy tez lepiej się zastanowić czy się nadają do pokazania? [tzn. robiłam je na zajęciach, więc są oceniane przez profesora]

Odpowiedz do tematu