Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GRAFIKA ZAOCZNIE!!
Autor Wiadomość
Seliv

Wysłany: Sob Lut 09, 2008 10:56 am   GRAFIKA ZAOCZNIE!!

Witam serdecznie:) Mam ogromna prozbe. prosic o jakis kontakt z osobabim z Grafiki(zaoczne) najlepiej z 2 lub 3 roku, ale pierwszy tez moze byc :) chcialme sie dowiedziec paru konkretnych rzeczy, a mianowicie : jak wyglada egzamin(wiem ze sklada sie z teczki i rozmowy kwalifikacyjne)? czy ciezko jest sie dostac? Jak wyglada sprawa płacenia za studia i jak wyglada samo studiowanie?

Z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie.:)

paster

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 10:37 am   

tez jestem zainteresowany tym tematem wiec jak mozecie to piszcie w tym temacie a nie na priv
pozdrawiam

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 12:55 pm   

Studia zaoczne (niestacjonarne) mają taki sam tryb jak dzienne. - cały tydzień roboczy od pn do pt.
Egzamin wygląda tak samo jak na dzienne.... tylko chętnych jest mniej (przez finanse) a więc poziom niższy. Z tego co pamiętam to ok. 2-3 osoby na miejsce.

A sprawa płacenia wygląda tak że co semest się buli ok 5000 (plus minus 500zł..nie pamiętam dokładnie).

Licencjat traktowany jest przez akademię jak takie trochę gorsze dzienne.

wuel 
balsam dla durzy...

Wysłany: Wto Lut 12, 2008 12:48 am   

nie są to studia zaoczne, a "wieczorowe".
ale żadne znowu z nich wieczorowe, kiedy zajęcia odbywają się w godzinach podobnych jak na studiach dziennych. a na uczelni popularnie zwane są licencjatem.

na egzaminie rozkładasz się z pracami, komisja ogląda je w Twojej obecności i może zadać Ci kilka pytań-- tu przykłady pytań na egzaminie na licencjat
raczej nie jest się ciężko dostać-- choć oczywiście nie wszyscy się dostają. w razie nie dostania się, zawsze jest drugi termin rekrutacji pod koniec września. 2 lata temu na ~25 miejsc zdawało chyba z 40-50 osób.
Z twierdzeniem, że na licencjacie poziom jest niższy niż na dziennych studiach, zgadzam się w zupełności. W dużej mierze dlatego, że na licencjat zdają osoby, które nie dostały się na studia dzienne właśnie.
za studia rocznie płaci się ok. ~6000zł., można płacić osobno na każdy semestr-- istnieje również możliwość rozbicia płacenia czesnego na mniejsze części, należy wtedy napisać pismo do rektora/dziekana (nie wiem na tyle dokładnie:)
1 rok jest najcięższy, bo jest najwięcej przedmiotów. w tym sławne liternictwo u prof. Regulskiego, które chyba sprawia najwięcej problemów. Na drugim roku jest już znacznie mniej zajęć i są do wyboru pracownie malarstwa, rysunku, graf. warszt. i proj. oraz fotografii.

taak... to na razie na tyle. ;)

pzdr.

ps. http://grono.net/forum/topic/3966296/0/ - tu również trochę na ten temat.

Masz jakieś pytania? Grono ASP Kraków zna odpowiedzi :)

ASP Kraków @ Digart

gregmatys 
gregmatys.com

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 5:27 pm   niestacjonarne

czyli te "niestacjonarne" studia to studia wieczorowe..? :| myślałem, że są w trybie zaocznym.. :(
nie wiecie jak to jest ze studiami drugiego stopnia? ciezko jest sie wbic?
wysoki jest poziom na tych niestacjonarnych? ile się płaci?

wuel 
balsam dla durzy...

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 7:01 pm   

na pewno nie jest ciężko się wbić, bo część osób czasem rezygnuje po licencjacie i nie robi już magistra. znowu też trochę osób znika w ciągu tych 3 lat studiów I stopnia.
wiem, że na pewno na studia II stopnia dostają się osoby nie tylko z ASP.
co do poziomu prac, to pewnie najlepiej się przejść na wystawę końcoworoczną pod koniec czerwca i zobaczyć na własne oczy.
poza tym, jeżeli dobrze pamiętam to na studia II stopnia jest mniej chętnych, niż na I stopnia.

a opłaty:
Cytat:

Opłaty za studia niestacjonarne drugiego stopnia w roku akademickim
2007/2008 wynoszą:

za I rok studiów zł 5 400,00
za I rok studiów zł 5 600,00 *
za II rok studiów zł 5 400,00

* opłata dot. absolwentów studiów pierwszego stopnia ukończonych w innej Uczelni

pzdr.

Masz jakieś pytania? Grono ASP Kraków zna odpowiedzi :)

ASP Kraków @ Digart

kamciatka22

Wysłany: Wto Lip 15, 2008 2:31 pm   

hej mam pytanie co do rozmowy wstępnej: jakich pytań można się spodziewać jak to się wszystko odbywa?

kamciatka22

Wysłany: Wto Lip 15, 2008 2:32 pm   

mam na myśli zaoczną grafikę ....uzupełniającą?

kamciatka22

Wysłany: Wto Lip 15, 2008 2:33 pm   

zastanawiam się czy jest ciężko....czy tak średnio?:P

Gość

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 1:32 pm   

Witam,
mam pytanie odnosnie studiow niestacjonarnych - czy poziom jest duzo nizszy od studiow stacjonarnych ? Chodzi mi glownie o to, czy idac na niestacjonarne, wladajac to duzo checi i pracy jestem w stanie wyniesc z nich porownywalnie tyle ile wyniose ze studiow dziennych ?
I rowniez chodzi mi o ogolne "traktowanie" studentow na niestacjonarnych przez profesorow, czy sa oni traktowani w jakis gorszy sposob ?

Dziekuje za odopowiedz i pozdrawiam

Gość

Wysłany: Wto Cze 23, 2009 1:38 am   

Powiem Ci tak, sam jestem na niestacjonarnych po pierwszym roku i wygląda to w ten sposób że jeśli poważnie podchodzisz do sprawy to Profesorowie również poważnie Cie traktują o.

riv
Gość
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 9:10 am   

Na niestacjonarnych ucza Ci sami profesorowie , ktorzy ucza na dziennych ? Czy jest to jakos podzielone ? Ile dni w tygodniu (ewentualnie rowniez, w jakie dni) trwa nauka na niestacjonarnych ?

Dzieki za odpowiedz :)

wątpliwość
Gość
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 12:01 pm   

ja mam troche innego rodzaju pytanie. Jestem po III etapie egzaminu na grafike, nie wiem oczywiście czy go przeszłam, ale zakladam taka szaloną możliwość że tak. Zaliczenie oczywiście nie gwarantuje mi miejsca na owej szacownej uczelni, więc chce skladać papiery na studia zaoczne. I tu pojawia sie problem. Rozumiem że osoby które zaliczyły wszystkie etapy ale nie dostaly sie na studia dzienne, mogą ubiegać sie o miejsce na studiach wieczorowych bez konieczności przechodzenia procesu rekrutacyjnego. Wyniki ze studiów dziennych sa dopiero 10, a zlożyć dokumenty na studia niestacjonarne musze ...do 8... Czyli mam zapłacić te 100 zl za rekrutacje?? chociaż 1) jeszcze nie wiem czy przypadkiem sie nie dostałam na studia dziennne 2) jestem zwolniona z rekrutacji, płaciłam już 150zl ale i tak musze zapłacić jeszcze raz.. I czy ja wogole musze sie rejestrowac i składać dokumenty?? sorry jeżeli moje wątpliwości sa głupie, ale prosze o odpowiedz... :(

grzesiek

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 8:13 am   

wątpliwość napisał/a:
.... Wyniki ze studiów dziennych sa dopiero 10, a zlożyć dokumenty na studia niestacjonarne musze ...do 8... Czyli mam zapłacić te 100 zl za rekrutacje?? chociaż 1) jeszcze nie wiem czy przypadkiem sie nie dostałam na studia dziennne 2) jestem zwolniona z rekrutacji, płaciłam już 150zl ale i tak musze zapłacić jeszcze raz.. I czy ja wogole musze sie rejestrowac i składać dokumenty?? ....

Rekrutacja na niestacjonarne została przedłużona, szczeg. komunikat ze strony rekrutacji online

Cytat:

W związku z zainteresowaniem studiami niestacjonarnymi w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i prośbami kandydatów o przedłużenie ogłoszonego wcześniej terminu rejestracji online na studia niestacjonarne Rektor Akademii podjął decyzję o przedłużeniu okresu rejestracji online na następujące kierunki:malarstwa, grafiki, architektury wnętrz i wzornictwa.
Ogłoszenie wyników egzaminu wstępnego na studia stacjonarne i listy przyjętych na I rok studiów dnia 10 lipca 2009 o godz. 14.00 pozwoli osobom nieprzyjętym (które uzyskały pozytywny wynik w trakcie postępowania kwalifikacyjnego i nie zostały przyjęte w związku z wypełnieniem limitu miejsc tj. określonego limitu studentów I roku studiów) ubiegać się o przyjęcie na podstawie wyniku egzaminu na studia niestacjonarne, bez powtarzania egzaminu. Kandydaci, o których mowa, logują się do systemu a do dokumentów składanych w Dziekanacie dołączają dokument wystawiony przez Dziekanat, który poświadczy zdany egzamin na studia stacjonarne. Taka procedura dotyczy również kandydatów z innych uczelni, którzy zdali na studia stacjonarne na określony kierunek.
Osoby, które nie uzyskały pozytywnego wyniku określonego liczbą punktów minimum za 3-etapowy egzamin wstępny, liczbą punktów minimum za wszystkie zadania egzaminu wielozadaniowego (dot.wzornictwa) muszą ponownie zarejestrować się w systemie Rekrutacji online (wybierając inny login!), wybrać kierunek studiów pierwszego stopnia, prowadzonych jako niestacjonarne, wnieść opłatę i ponownie przystąpić do innego sprawdzianu kwalifikacji obowiązującego na inną formę studiów .
Termin rejestracji online przedłuża się do 12 lipca(niedziela) , natomiast termin składania dokumentów w Dziekanacie prowadzącym administracyjną obsługę kierunku upływa dnia 13 lipca br o godz. 15.00.

riv
Gość
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 11:22 am   

heh, nie rozumiem, dlaczego odpowiadacie tylko na wybrane pytania :)

Odpowiedz do tematu