Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie
Autor Wiadomość
asiul90 

Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 5:54 pm   Pytanie

Jak to jest? Żeby się dostać na grafikę trzeba być super utalentowanym? Czy tu chodzi o swój styl, jakiś niepowtarzalny?

Bo mi np gorzej idzie ze studium postaci:/

Czy wtedy już nie mam szans?

Pozdrawiam

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 6:05 pm   

poczytaj inne tematy.

E
Gość
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 2:25 pm   

Ja też mam kilka pytań (przepraszam, że doczepiam się do obcego tematu, ale tylko tak można tu pisać bez rejestracji ;) ):

1) Jaki filc stosuje się przy korzystaniu z prasy graficznej?

Sklepy oferują różne modele: wełniane, poliestrowe, twarde, półtwarde, grube, cienkie... Trochę się w tym gubię, a nie chcę kupować wielkoluda o rozmiarach 1,6 x 1 m w ciemno.
Dodam, że mam zamiar odbijać miedzioryty z płyty o grubości 0,8 - 1 mm.

2) Czy płyta o grubości 0,5 mm (rozmiar >= A4) może być stosowana w technikach z użyciem rylca?

Jej cena jest kusząca, ale boję się, że: a) ulegnie wkurzającym odkształcenią podczas pracy na worku skórzanym z piaskiem b) przy bardziej intensywnym rytowaniu przebiję się na drugą stronę.

3) Gdzie można dostać profesjonalne rylce do miedziorytu ze stali szybkotnącej HSS?

W Nowym Jorku na Bronxie jest boski sklep i mają tam dosłownie wszystko (http://www.eclyons.com). Ale jakoś nie widzi mi się opłata za przesyłkę przez pół świata.

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Z góry dziękuję za pomoc

firka 

Wysłany: Pią Paź 30, 2009 1:33 pm   teczka

Cześć,
Chciałabym was tzn. studentów ASP(choć niekoniecznie ich, poprostu kogoś oswojonego z asp)prosić o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Chodzi o 1 etap egzaminów wstępnych na grafikę.

1) Ile jest czasu na rozłożenie swoich prac z teczki tj. od momentu mojego wejścia na salę do wkroczenia komisji egzaminacyjnej.Nie chodzi mi o określenie czasu co do sekundy (bez przesady)ale uświadomienie na ile człowiek musi się śpieszyć-wolno,szybko?

2) Czy skład komisji egzaminacyjnej jest znany dla ogółu kandydatów przed oficjalnym przeglądem teczki (jeśli tak, to gdzie takie informacjie można nabyć)?

3) Mam wątpliwości co do prac określonych mianem: studium postaci. Czy mają to być super-profesjonalne, kompleksowo wykonane, w pełni skończone dzieła, czy szkice- zwykłe, ukazujące ewentualne poprawki gumką, kreski pomocnicze?

Mogą się te pytania wydawać trochę kosmiczne, ale dla mnie mają znaczenie
Cierpliwie poczekam na odpowiedź, za którą już teraz „DZIĘKI WAM”.

Gość

Wysłany: Sob Paź 31, 2009 4:13 pm   

1) są dwie sale, jedna komisja. W czaie kiedy komisja przepytuje jednego kandydata drugi ma czas na rozłożenie swoich prac... czas więc jest różny, bo zależy ile komija bedzie chciala rozmawiać... ale ogólnie to bardzo szybko to idzie i radze się spieszyć. Najlepiej wziąść kogoś do pomocy :)
2) raczej nie znany, ale myśle że można sie dowiedzieć od starszych roczników- profesorowie napewno coś mówią, albo u źródła, czyt. sekretariat lub w czasie konsultacji.
3) rysunek ma być ciekawy. cała reszta zależy od ciebie. może to być naprawdę wycykana praca, ale też luźne szkice.. kto co woli... a najlepiej to jedno i drugie :)

Pytania mniej ko(s)miczne niż tego przed Tobą :D

firka 

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 7:23 pm   

1) dzięki
2) dzięki
3) dzięki

neko
Gość
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 4:53 pm   

Gość napisał/a:
Najlepiej wziąść kogoś do pomocy :)

tzn... że na etap 1. można sobie kogoś przyprowadzić, legalnie wprowadzić na sale i w ogóle żeby tam był podczas gdy Szanowna Komisja będzie spoglądać na nasze prace? :grin:

Studentka
Gość
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 9:53 pm   

Mozna brac osoby do pomocuy przy rozkladaniu prac a pozniej ja grzecznie wypraszasz zeby osoby z komisji nie musialy tego robic:)

neko
Gość
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 10:28 pm   

oj :neutral: a myślałam że sobie wezmę siostrę, żeby mnie za rękę potrzymała... XD no co? stresować się będę tak? :mrgreen:
dziękuję za odpowiedź ^^

Karo_la

Wysłany: Śro Cze 09, 2010 6:27 pm   

Nie bedziesz sie stresowac. Bedzie dobrzeeee.

Karo_la

Wysłany: Śro Cze 09, 2010 6:29 pm   

E
1. Po co Ci filc skoro na ASP jest do Twojej dyspozycji?
2. Sprawdz, Wg mnie tak, polecam zwykle linoleum
3. Kup w Szale albo na placu Matejki zwykle rylce. Po co kase przeplacac? Jak przyjdzie Ci kupic farby, plotno, rylce , na sesje wydruki to zaczniesz sie po tylku skrobac i zastanawiac skad wezmiesz kase:)

tomoe
Gość
Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 5:23 pm   

Sądzę, że to dobry topic na to pytanie-
jak-czasowo- trzeba się przygotowywać przed zdawaniem na ASP? Czy wystarcza na to rok(i to rok klasy maturalnej, w której jak wiadomo, czasu jest mniej), czy zacząć należy już wcześniej?
Jak może to wyglądać w przypadku osoby np. niedoświadczonej w dziedzinie malarstwa(na razie szkice etc)
Ja właśnie tak mam- klasa maturalna, stwierdziłam że musiałabym być ,,wymiataczem" :D i że nie warto startować, więc nie zapisałam się na kursy. Ale może jednak?...
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję:)

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 10:36 pm   

Wszystko zalezy ile masz werwy i jak otwarty masz umysł.
To co pozwala przygotować się na ASP to sprawność warsztatowa, owszem, ale przede wszytkim (moim zdaniem) to co uda Ci się przełamać w swojej głowie.

Jedno jest pewne.... jeśli nie zapisujesz się na kurs i masz zamiar poświęcać czas głównie na maturę... to najprawdopodobniej nie dostaniesz się na ASP. To co napisałem w pierwszym zdaniu (ani warsztat ani percepcja) nie spływają z nieba lecz są owocem własnej pracy... najlepiej - wspomaganej przez kogoś kto wie co robi.

To nie jest egzamin do którego musisz wypić 10 litrów kawy i zarwać kilka nocy na wkuwanie. Jeśli więc jesteś nastawiona na tryb uczniowski i wkuwanie do matury...to nie wróżę Ci świetlanej przyszłości na ASP (ot.... pierwsza bariera w głowie do złamania) :cool:

marcelwojdylo 
Grafika, I rok

Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 9:47 pm   

Ja wziąłem po maturze rok przerwy, rzeczywiście przycisnąłem się i sporo robiłem. I wyszło. Ale nie polecam takiego rozwiązania, lepiej zacząć ćwiczyć jak najwcześniej, żeby dostać się natychmiast po maturze. Plus trzeba w to włożyć rzeczywistą pracę, to nie jest takie proste jak się niektórym (w tym kiedyś i mnie) wydaje.

Gość

Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 8:18 pm   

Jak chcesz się dostać, to najpierw trzeba znaleźć pieniążki, żeby móc czym i na czym się przygotowywać. potem mieć chęć, żeby pracować. a na samym końcu trzeba mieć cholerne szczęście albo różne inne "asy w rękawie". Gdy się dostaniesz trzeba mieć to samo co pisze na początku.A jak skończysz studia trzeba mieć to samo co było napisane przed chwilą.

Odpowiedz do tematu