Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bozena
Wto Maj 11, 2010 7:06 am
Rekrutacja na Grafikę 2010
Autor Wiadomość
anqa_5 
anqa_5

Wysłany: Pon Maj 10, 2010 8:33 pm   Rekrutacja na Grafikę 2010

Witam- słyszałam że grafika na II stopniu jest bardziej warsztatowa niż użytkowa, komputerowa- jeżli ja jestem po grafice użytkowej i nie mam strikte prac warsztatowych to czy mam szansę sie dostać??Widziałm tez ze odbywają się konsultacje- ale że są one bardziej na I stopień- a czy mogę sie z kimś skonsultować apropo II stopnia- gdzie i kiedy- i czy przyjść z cała teczką na nie- pracami rysunkowymi, malarskimi i grafiką użytkową w wersji elektronicznej??Co mam na egzamin przynieść swoje portfolio i pracę licencjacką??Czy na odpłatnych konsultacjach mogę to wsazystko skonsultowac??

aszolina
Gość
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 4:27 pm   

O, i ja się podpinam pod temat. Jak to w ogóle jest z tym II stopniem na grafice? Mało informacji znalazłam. Podobno od razu jest jakiś podział na g. warsztatową i projektową - czy to prawda? Czy na pierwszym roku II stopnia od razu wybieram specjalność związaną z projektowaniem lub warsztatem? Czy pracownia g. warsztatowej, malarstwa i rysunku jest obowiązkowa przez 2 lata niezależnie od profilu jaki wybiorę (np. jeśli wybiorę profil projektowania)?

Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje! A najchętniej porozmawiam z kimś, kto jest na grafice II stopnia.

Gość

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 10:03 am   

także podłączam się do tych pytań

Wojtek
Gość
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 10:07 am   

Czy Grafika II stopnia niestacjonarna to wieczorowa czy zaoczna? Chodzi o to czy normalnie się chodzi tak jak tryb dzienny, czy też zjazdy?

Studentka
Gość
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 8:55 pm   

Studia platne sa w trybie dziennym.

Studentka
Gość
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 9:01 pm   

Jesli chodzi o wybór pracowni to jest tak,ze wybiera sie po przedmiocie z kazdej katedry. I katedra projektowania : formy reklamowe, plakat, liternictwo, ksiazka, II media, fililm i film animowanego: obrazowanie cyfrowe, film animowane i fotografia III katedra warsztatowej grafiki: litografia, drzeworyt, serigrafia, mierdzioryt, wklesłodruk. Katedra rysunku i malarstwa byla obowiazkowa a teraz wprowadzili zmiany dla I stopnia i po 2 roku nie jest obowiazkowa, taka zmiene maja wprowadzic tez dla 4 roku (1r, II stopnia). Na 5 roku (2,II) ma sie tylko pracownie dyplomowa i pracownie uzupelniajaca.

Studentka
Gość
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 9:06 pm   

Jesli ktos lubi grafike projektowa idzie na projektowa, jesli ktos ma warsztatowa idzie na warsztatowa. Pozniej odpadaja przedmioty i zostaje sie tylko w jednej pracowni. Grafika nie nastawia sie na jakas kategorie, jesli ktos nie lubi warsztatowej odbebnia warsztat i zaznacza prowadzacemu ze robi bo musi i nie robi dyplomu z warsztatu i odpuszczaja. Po prostu trzeba byc otwrartym i gadac z prowadzacymi a nie siedziec cicho. Lepiej nie przynosic wersji elektronicznych. Wszytskie wydruki itd. Najgorsze jest to,ze w komisji malo kiedy pojawiaja sie profesorowie z grafiki projektowej. Przynies prace licencjacka ale nie chwal sie nia za bardzo. Pokaz projekt, zareklamuj. Nie chwal sie, nie uwielbiaj, nie mow ,ze jest super. Przedstaw projekt jak kazdy inny z delikatnym zaznaczeniem ,ze np. to praca dyplomowa. Oni bardzo nie lubia jak sie kktos chwali zwlaszcza jesli to praca z innej uczelni lub kierunku.

Studentka
Gość
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 9:08 pm   

Nie do wszytskich radze chodzic na konsultacje bo to kasa wywalona w bloto. Pytajcie do kogo sie wybieracie. Podpowiem:) Nie wiem kto ma konultacje wiec w ciemno nie doradze:D

Gosia
Gość
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 9:10 pm   

A moge namalowac cos z tym stylu do teczki? albo cos ogolnie podchodzącego pod kontrowersje? sparwdza sie to czy nie?
http://img97.imageshack.u...aphsof64007.jpg

Gość

Wysłany: Śro Wrz 29, 2010 4:52 pm   

to zależy na jaką komisję wpadniesz.Jedni wolą posłusznych kandydatów - z odpowiednią zawartością teczki, drudzy tych powiedzmy bardziej zbuntowanych.Na teczkę nie ma jednoznacznej recepty.Trzeba samemu dopytywać się, szczególnie tych wtajemniczonych w asp, integrować się ze zdającymi- w kupie raźniej;)Jednak z własnego doświadczenia wiem, że asp krakowskie jest raczej konserwatywne i nie za bardzo przyjmują oryginalnych kandydatów z kontrowersyjnymi pracami.Może uważają, że kandydaci to jeszcze nie artyści? Ale próbuj!Bo asp to loteria i nigdy nie wiadomo.

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 9:15 pm   

Ostatnio komisja miała wyjątkowo "nowoczesny" skład jak na Krakowskie asp.
Nie wiem jak będzie w przyszłym roku.

Odpowiedz do tematu