Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ptah
Wto Sie 14, 2007 6:44 pm
Egzamin wstępny na grafikę
Autor Wiadomość
jacorek
Gość
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 9:05 am   Grafika - fotografia

hej, sory ale jeśli będziecie na tyle inteligentni to powiedzcie, jak wygląda cały egzamin na grafike, co trzeba przynieść ze sobą i czy wogóle opłaca się studiować asp w kraku? czy jednak lepiej wybrać inne miasto?
dzięki jeśli będziecie mądrzy i odpowiecie, pozdr

słodka
Gość
Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 4:57 pm   

co ma inteligencja , mądrość do odpowiedzi na twoje pytanie ?? :P Wszystko jest fajnie opisane na stronie internetowej tej uczelnie :) ) Co do uczelni sam musisz wybrać, nie ma co ukrywac ze Krakówj jest piekny i studiowanie w tym miescie to wielkie szczęście, ale rownie piękny jest Wrocław :) )

awlee

Wysłany: Czw Kwi 20, 2006 7:23 am   Egzamin wstępny na grafikę

Moi drodzy studenci ASP i kandydaci 8) piszę do was z zapytaniem, jak wygląda sytuacja z egzaminami wstępnymi na grafikę (chodzi mi o teczkę, egzamin praktyczny i teoretyczny) oraz jak wygląda rok akademicki na tym wydziale. W przyszłym roku chciałabym dołaczyc do szanownego grona studiujących i chciałambym uzyskac trochę informacji o tym kierunku od ludzi z krwi i kości, a nie tylko z informatorów :)
mam nadzieję, że znajdzie się chociaż parę chętnych osób, które odpowiedziałby na moje pytanie. Specjalna prośba skierowana do studentów, aby podzielili się swoją wiedzą na ten temat na forum,a tym samym zmyli z siebie piętno egoistów (które to okreslenie często pojawia się na forum na wasz temat). Z góry dziękuje i pozdrawiam :twisted:

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Czw Maj 11, 2006 10:11 pm   Re: problem nurtujący kolejnego kandydata... ]=)

w teczce musisz miec duzo dobrych prac i juz.... im bardziej róznorodne tym lepiej. Aktów (na grafice) się nie pokazuje w teczce (choć mozna czasem jakiś 1 przemycić).
ponaklejaj sobie na plansze bo jest mało czasu na rozkładanie ich w sali.

egz. praktyczny dzieli się na 3 etapy - rysunek(akt) malarstwo(martwa) i projektowanie(temat zawsze inny...generalnie umiejetność plastycznego myślenia i wyobraźna)

Teoria to nie tyle historia sztuki co ogólna wiedza o świecie. Sprawdza bardziej czy jesteś na bierząco w kulturze jako takiej niż czy wiesz wszytko o prekursorach baroku.

A rok akademicki jest rózny w zależności KTÓRY to rok.
na pierwszym roku jest strasznie duzo takich małych satelitarnych przedmiocików.
Zajęcia są dośc niefortunnie rozstzrelone i zajęta jesteś cały tydzień roboczy od rana do wieczora z 1-3godzinnymi przerwami miedzy zajęciami.
na poczatku jest to uciązliwe ale mozna się przyzwyczaić... zwłaszcza jak mieszkasz blisko uczelni lub wymyślisz gdzie spedzac czas w tych przerwach tak by nie był stracony.

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pon Maj 15, 2006 4:56 am   

Może i jest równie piękny ale na wszystkich klasyfikacjach Akademii Sztuk Pięknych w Polsce, Kraków wymiata cała resztę.

słodka
Gość
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 4:53 pm   

Jesli myslisz ze ASP w Krakowie jest najlepszą w Polsce to sie mylisz.... "chodzi" tylko taka "legenda" ze to najlepsze ASP a w rankingach juz dłuzszy czas nie jest na 1 miejscu

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pon Maj 15, 2006 5:07 pm   

owszem....bo na 1 miejscu jest akademia muzyczna (w warszawie?)

Krakowskie ASP jest pierwsze na liście ze wszytkich polskich uczelni PLASTYCZNYCH.

Zresztą tego się nie da tak powiedzieć jednoznacznie.... wszytko zalezy na co kto trafi i jak się w tym odnajdzie...jedno jest pewne...Krakowskie ASP jest najbardziej renomowaną szkoła plastyczna w Polsce.
Pytanie czy ma to dla kogos znaczenie czy nie.

kala
Gość
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 2:32 pm   

o uczelni chyba swiadcza dokonania uczniow/absolwentow. jesli ktos woli bardziej nowatorkie podejscie do sztuki to zapewne wyda mu sie lepsza wawa. wszystko zalezy od tego co chcesz osiągnąć studiując tu czy tam...:)

Gość

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 7:34 pm   

czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak należy się ubrać na egzaminy wstępne? na czarno-biało czy normalnie?

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Śro Maj 07, 2008 5:06 am   

nie ma zasady.

ja byłem czarno-biało ale większość byłą normalnie.
Przyjmij że warto wyglądać schludnie...ale nie musisz fiksować jakoś na tym punkcie

artaya

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 1:29 pm   

:) ok, a na przeglad teczki też czarno bialo?chyba tak sie ubiore, a na egzaimnie z malarstwa troche bedzie mi szkoda białej bluzki ;]

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 7:08 am   

Myśl tylko kontekstowo.

Ubierz się tak żeby nikt z komiji nie mógł uznać że z Twoim ubiorem jest coś nie tak. To naprawdę nie ma większego znaczenia. Grunt to nie wydziwiać.

Jak się wbijesz do garniaka na egzamin praktyczny z malarstwa to będą się z Ciebie śmiać :P

artaya

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 11:58 am   

nie no jasne :D
ale na egzaminy praktyczne chyba mozna przyjsc zupelnie na czano?... :D biala bluzka, która stanie sie pozniej dzielem na wzor pollocka :P oj, wolalabym tego uniknąć ;]

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 5:43 pm   

na egzamin praktyczny możesz przyjść nawet w kuchennym fartuchu jeśli chcesz

Cinderella
Gość
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 9:52 pm   

Wyczytałam, ze egzamin praktyczny z rysuku sklada się z 2 części, oczywiście jedno to akt, a drugie, szeroko rozumiany rysunek z wyobraźni na formacie, jak podali, 100x70. Wie ktoś może bliżej co się pod tym kryje? Bardzo mi na odp zależy, bo jak pewnie twiększość kandydaów naprawdę się tym egzaminem denerwuje.:/

Odpowiedz do tematu