Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Film Animowany
Autor Wiadomość
krysia162

Wysłany: Śro Mar 07, 2012 4:08 pm   Film Animowany

Witam, :) Wiem, że pytania te się powtarzają,a le nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi, dlatego postanowiłam sama napisać. Więc...może zacznę od tego, że tak jak wszyscy tutaj rysuję itp i zastanawiam się nad szkołą do której pójdę po liceum. Moim celem zawodowym jest zostanie rysownikiem-animatorem...i oczywiście przeglądałam mnóstwo szkół, które dają mi takie możliwości i filmowe i plastyczne. Mój problem polega na tym, że nie wiem, które z nich powinnam wybrać, w sensie, czy filmową czy plastyczną. Zaznaczę, że chodzi mi głównie i wyłącznie o ANIMACJĘ RYSUNKOWĄ, z kolei w szkołach filmowych głównie wszystko kręci się wokół animacji nie uwzględniając w niej ten typ. Dlatego pomyślałam, że pójście na Grafikę będzie najlepszym rozwiązaniem, bo jeśli dobrze rozumiem to, to wygląda tak, że w ciągu tych studiów ćwiczę rysunek, malarstwo itp, i patrząc z mojej strony, wybieram potem film anmowany jako specjalizację i w tym kierunku się uczę, po czym, po ukończeniu studiów mogą mnie przyjąć różne studia jak np w Bielsko-Białej... :???: :?: :?:

Oczywiście to taka moja błędna wersja, w sumie, nie mam o tym pojęcia, dlatego mam nadzieję, że znajdzie się tu osoba, która mi jakoś doradzi :wink: :wink: Czy to byłby dobry wybór..

Mówiąc o animacji rysunkowej, głównie chodzi mi coś o przybliżone do disneya ale niekoniecznie, może też coś jak ''W krainie bogów' itp :grin: :o

A w ogóle to skoro już tu jestem to w razie gdybym my chciała dostać się na grafikę to chyba dobrze byłoby jednak wiedzieć czy w ogóle mam jakiekolwiek szanse ;p a nie sobie planować, a potem zmiażdży mnie rzeczywistość, jak zobaczę prace, które proponują inni ;p Jestem w 1 klasie liceum, proszę o jakąś szczerą wypowiedz co do prac..chodzi o to czy moje staranie bd miały jakikolwiek sens jeśli sobie to postanowię....
Ostatnio zmieniony przez krysia162 Pią Mar 09, 2012 6:48 am, w całości zmieniany 1 raz  

Gość

Wysłany: Śro Mar 07, 2012 4:56 pm   

A wiesz że w łudzckie filmówe istnieje kierunek animacja i efekty specjalne ??
Ten kierunek głównie zajmuje się właśnie czysto animacią wiec może lepiej się zastanowić nad nim

Gość

Wysłany: Śro Mar 07, 2012 5:28 pm   

http://www.filmschool.lod...kty%20specjalne

krysia162
Gość
Wysłany: Śro Mar 07, 2012 5:39 pm   

Tak wiem :) ale tam uczysz się wszystkiego co związane z filmem i technologia, owszem jest animacja, ale nie skupia się w większym stopniu na animacji rysunkowej. Głównie tu chodzi o grafikę komputerową, i rysowanie komputerowe i wszystko powiązane z tym tematem ;p Mi chodzi o animację polegającą na rysunku, tradycyjnie itp

Gość

Wysłany: Śro Mar 07, 2012 6:22 pm   

Sama byłam zainteresowana kierunkiem animacja i efekty specjalne i z tego co się zorjetowałam na tym kierunku zajmuje się głównie animacja lalkową i ale najlepiej podpytać u źródeł jeśli mazy ci się animacja myśle że filmówka będzie lepszym wyborem nisz grafika

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Śro Mar 07, 2012 10:10 pm   

Po pierwsze - jeśli jesteś w pierwszej liceum to nie zajmuj się wymyślaniem sobie specjalizacji na Grafice (którą wybiera się na trzecim roku). Masz do tego jeszcze mnóstwo czasu.

Po drugie - ASP to nie jest zawodówka. Tam kształci się całą sferę myślenia artystycznego... nikt nie będzie Cię tam uczył jak zostać rysownikiem disneya.
Jeśli chcesz mieć szanse się tam dostać to dobrze Ci radzę - zapomnij o Mandze, zapomnij o bohaterach filmów i zacznij rysować martwe natury, postać itd. WSZYSTKO z natury... nic ze zdjęć.

Po trzecie - animacja na ASP to coś zupełnie innego niż się ludziom wydaje.
Nie ma to nic wspólnego ani z Disneyem ani z anime.
Poniżej wklejam link do jednego z dyplomów z Animacji z ostatnich lat... oczywiście każdy dyplom jest inny ale wszystkie są AŻ TAK odległe od tematów które Ty podałaś.
Oto link: http://www.youtube.com/wa...feature=related

Nie obraź się... ale plany, o których opowiadasz to marzenia bardzo młodej osoby.
Doradzałbym na ten moment wybrać bardziej ogólną dziedzinę... i zastanów się czy chcesz iść do szkoły filmowej i zajmować się wszystkimi dziedzinami filmu (również tymi których nie lubisz) czy do szkoły artystycznej i zajmować się sztuką plastyczną (również np. drzeworytem)...
Nie licz jednak na to że powiesz na uczelni co masz zamiar robić a co nie.

Jeśli za parę lat będziesz równie bardzo zdecydowana na taki scenariusz jaki opisujesz to najlepiej będzie jak zamiast uczyć się filmu animowanego zrobisz solidny kurs programów graficznych służących do animacji. Tego na ASP nie uczy NIKT a jest to podstawa do pracy nad kreskówkami.

krysia162
Gość
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 1:46 pm   

Cóż, masz rację....dla sprostowania tylko powiem, że to tylko myśl, plany ogólne. Nie oczekuję, że wszystko będzie tak jak chcę i nie spodziewam się nie wiadomo czego. Po prostu się zastanawiam, a ze szkołami to nie jest tak, że nastawiłam się tylko na to, a reszta to nie, wręcz przeciwnie, jestem otwarta na różnego rodzaju rzeczy, które miałabym poznać czy to w filmowej szkole, czy plastycznej. Na razie tylko szukam odpowiedzi na drogę, którą chciałabym pójść. Mam małe doświadczenie i nie znam nikogo kto mógłby mi doradzić w tej dziedzinie , dlatego pisze. :razz:
a w ogóle to dzięki za odpowiedź, w sumie trochę mi dała do myślenia :wink:

MJB
Gość
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 6:16 pm   

dodam od siebie 3 grosze: na ASP w Poznaniu jest b.dobra Animacja, także zachęcam zapoznać się z ich programem kształcenia (właściwie wszyscy po 3 roku studiów mają już pracę). Masz okrojone wówczas zainteresowania i już od 1 roku zajmujesz się głównie animacją.
A u nas na kierunku Grafika musisz malować, rysować, uczyć się liternictwa i wybierać jeszcze wiele innych pracowni (z grafiki warsztatowej oraz grafiki projektowej).
Jeśli myślisz o Animacji na Kierunku Intermedia jest pracownia Animacji, możesz tam uczyć się w tym kierunku, w ktorym chcesz (masz też inne przedmioty w programie kształcenia). Oczywiście w dzisiejszych czasach umiejętność posługiwania się programami takimi jak Adobe After Efect, Maja, czy Cinema4d to podstawa to robienia animacji, musisz przerobić wiedzę z zakresu tych programów, aby pełniej i bardziej świadomie robić swoje animacje. Możesz posługiwać się animacją rysunkową, ale także umieć łączyć ją z innymi, bardziej wydajnymi i szybkimi technikami.

calline

Wysłany: Śro Lip 03, 2013 12:19 pm   

Witam, szukam ciekawych animacji krótkometrażowych do projektu polsko-francuskiego mającego na celu promocję polskich filmów animowanych z muzyką graną na żywo przez orkiestrę w Lyonie.
Więcej informacji: kalswi@wp.pl

swera 

Wysłany: Pon Paź 27, 2014 4:10 pm   

Gro odpowiedziało na zadany temat, nie odnajdując miejsca dla odpowiedzi w wytworzonym temacie :lol: zawiodły imainacje piszącego. Raz jeszcze z szczodrej intencji pytam, czy ktos nie chce sie spotkac w juz nawet nieco wykształconej grupie ażeby coś zainicjować,zepsuć lub kreatywnie sklecić. Dane potrzebne do słania bodzca macie. Bez przestrachu. Z ładnie zaokrągloną głową. Miejcie sie dobrze. Powietrze!

BialyJelen

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 8:23 am   

Witam szukam osoby do współpracy w zakresie wykonania krótkiego filmu animowanego, chętnych proszę o kontakt: bialyjelen123@tlen.pl

Odpowiedz do tematu