Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GRAFIKA ZAOCZNIE!!
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Sob Paź 09, 2010 12:14 pm   

dostać się na grafikę nie umiejąc rysować z zamiarem fotografowania? to po co właściwie zdawać?

DF
Gość
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 1:36 pm   

A ja mam takie pytanie. Chciałabym zdawać na wieczorową grafikę II stopnia, a więc moje pytanie jest takie, a mianowicie jak wygląda egzamin? Czy tak jak na studia I stopnia, czyli pokazanie swoich prac profesorą i rozmowa o nich ? Z góry dziękuje za opowiedź :)

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Wto Mar 08, 2011 2:41 pm   

ile razy można powtarzać na tym forum że nie ma na ASP czegoś takiego jak studia wieczorowe....

DF
Gość
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 12:33 pm   

Na ASP w Warszawie mówi się na niestacjonarne - wieczorowe...

Gość

Wysłany: Wto Maj 17, 2011 1:35 pm   

Hehehhee. wieczorowe lub niestacjonarne. co za roznica;/

ksandrus 

Wysłany: Nie Lip 24, 2011 11:16 pm   

Witam,
Dostałam się na niestacjonarne 1 stopnia i chcialabym się dowiedziec jak duze są szanse zeby dostac sie za rok na dzienne? Wiem ze trzeba przystąpic do egzaminow ale slyszalam ze studentow z tych niestacjonarnych niechętnie przyjmują pozniej na stacjonarne ;/ No i tez chcialabym zapytac czy bedac na tych studiach zaocznych mialabym mozliwosc wyjazdu za granice np na Erasmusa?
Byłabym bardzo wdzeczna za udzielenie informacjii :)

MJB
Gość
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 9:37 am   zdawanie.

ksandrus napisał/a:
Witam,
Dostałam się na niestacjonarne 1 stopnia i chcialabym się dowiedziec jak duze są szanse zeby dostac sie za rok na dzienne? Wiem ze trzeba przystąpic do egzaminow ale slyszalam ze studentow z tych niestacjonarnych niechętnie przyjmują pozniej na stacjonarne ;/ No i tez chcialabym zapytac czy bedac na tych studiach zaocznych mialabym mozliwosc wyjazdu za granice np na Erasmusa?
Byłabym bardzo wdzeczna za udzielenie informacjii :)

Masz możliwość wyjazdu na Erasmusa, jak również na Po-most ze studiów niestacjonarnych.
Zdarzają się przypadki, że przyjmują studentów ze studiów niestacjonarnych na stacjonarne średnio 1-2 osoby na rok. Aby Cię przyjęli musisz stanąć ponownie do rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia, wiadomo, że zaznaczą sobie w notesiku, że jesteś ze studiów niestacjonarnych, ale jeśli reprezentujesz odpowiedni poziom, to jest szansa, że zostaniesz przyjęta. Oczywiście łatwo wyjaśnić tak małą pulę osób, które przyjmują po niestacjonarnych, po prostu musi ktoś zostać na starszych latach aby rok się nie rozpadł i aby było kogo uczyć.
Wg. mnie nie przejmuj się, że jesteś na studiach niestacjonarnych i wykorzystaj to i staraj się jak najwięcej nauczyć przez ten czas :) Reszta sama przyjdzie, aby się dostać oprócz umiejętności potrzeba także trochę szczęścia, a na tu już wpływu nie masz ;) Jeśli na przyszły rok chcesz mieć większą szansę dostania się zdawaj do innego miasta, gdzie nikt Ciebie nie zna, ewentualnie na inny kierunek, albo zdawaj do skutku na grafikę w krk ;)

MJB
Gość
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 9:42 am   .

Anonymous napisał/a:

jest różnica, bo na studiach wieczorowych tylko od południa do wieczora odbywają się zajęcia. A studia niestacjonarne różnią się tym, że zajęcia trwają od rana do wieczora. Studia niestacjonarne, to po prostu studia płatne, zajęcia masz od poniedziałku do piątku, podobnie jak na studiach niepłatnych.

Gość

Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 8:53 pm   Re: .

MJB napisał/a:
Anonymous napisał/a:

jest różnica, bo na studiach wieczorowych tylko od południa do wieczora odbywają się zajęcia. A studia niestacjonarne różnią się tym, że zajęcia trwają od rana do wieczora. Studia niestacjonarne, to po prostu studia płatne, zajęcia masz od poniedziałku do piątku, podobnie jak na studiach niepłatnych.

Beznadziejnie, że niestacjonarne są w tygodniu a nie w weekendy :/. Wiadomo w które dni i ile razy w tyg są zajęcia na niestacjonarnych? 1,2 3? Jak ktoś ma plan zajeć to prosiłbym na maila chiriku2@gmail.com

MJB
Gość
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 9:27 pm   

niestacjonarne różnią się tym od stacjonarnych, że się za nie płaci, jest odrobinę mniej godzin z niektórych przedmiotów.
Zajęcia odbywają się przez cały tydzień (4-5 dni w tygodniu) od rana do wieczora, w różnych godzinach. Plan możesz sobie spisać z ul. Humberta 3 (3 piętro). W miarę wyższego rocznika ubywa zajęć. Na pierwszych 2 latach masz dużo zajęć (malarstwo, rysunek, liternictwo, propedeutykę fotografii, propedeutykę grafiki warsztatowej, warsztat komputerowy, perspektywę, strukturę dzieła, wprowadzenie do grafiki projektowej).
Strona grafiki:
http://grafika.asp.krakow.pl/index.php/aktualnoci

Jeśli interesuje Cię grafika zaoczna takowa zdaje się istnieje na ASP w Gdańsku oraz w Poznaniu.

Gość

Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 10:07 pm   

Dziękuję za odpowiedź:) Mieszkam w Krakowie więc chciałbym studiować tutaj. A pogodzenie pracy i studiów niestacjonarnych lub stacjonarnych jest możliwe?

MJB
Gość
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 11:07 pm   

Jest możliwe, ale tylko jeśli masz elastyczne godziny pracy, na pełen etat raczej nie dasz rady (przynajmniej na 1 i 2 roku), później jest mniej zajęć, więc więcej czasu.

MJB
Gość
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 11:09 pm   

aha, no i oprocz pracy na zajeciach jest tez bardzo duzo rzeczy, ktore trzeba samemu w domu robic...

Odpowiedz do tematu