Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
edukacja artystyczna
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Czw Lip 10, 2008 7:46 pm   

uważam, ze o prestiżu decydują twoje prace i osiągnięcia a nie kierunek wszystko jedno czy studiujesz malarstwo, grafikę, edukację artystyczną ważne, że pracujesz i coś robisz liczą sie efekty a nie nazwa kierunku a poza tym po to jest chociażby taka edukacja, żeby na niej studiować ktoś musi

Lie
Gość
Wysłany: Pią Lip 11, 2008 2:50 pm   

"robie po to zeby miec mgr ze sztuki a i tak bede robic cos innego" w sensie nie uczyc dzieci a siedziec w grafice , web , projektowaniu stron:)
Plytko oceniasz ludzi:)
Albo plytko interpretujesz:)

Pozdrawiam

wykładowca
Gość
Wysłany: Sob Lip 12, 2008 7:53 pm   

witam, muszę tu dołozyć swój głos na temat tego kierunku. Osoby wskazujące na te specjalność jako najbardziej nijaką nie mają racji. Co więcej uważam, ze absolwenci eduakcji radzą sobe często o niebo lepiej, mają nie gorsze zaplecze artystyczne od innych absolwentów malarstwa czy grafiki, a ponadto swietnie sobie radzą w samodzielnej twórczości, dysponując szeroką wiedza teoretyczną, na temat funkcjonowania rynku sztuki, marketingu itp. Na zachodzie uczelnie odchodzą od tradycyjnie pojmowanych scisłych specjalizacji na rzecz kierunku edukacja artystyczna dajacego szerokie mozlwiości działalnosci artystycznej od tradycyjnych dziedzin sztuki po multimedia. zachęcam :)

Gość

Wysłany: Sob Lip 12, 2008 7:54 pm   

polecam kierunek ten na ASP w Poznaniu i unikatowy na ASP w Łodzi na Wydziale Edukacji Wizualnej o specj. projekty wizualne. Egzaminy w Łodzi we wrzesniu!!! pozdrawiam

Gość

Wysłany: Sob Paź 25, 2008 4:00 pm   

przeraża mnie to że na krakowskiej asp studjuje tak dużo dziewczyn ja mam zamiar zdawać w 2009 na edukację artystyczną a z tego co się oriętuje na tym kierunku w tym roku zostałe przyjęte same panie męska część stanowi chyba niewielki procent pozdrawiam karol

Gość

Wysłany: Sob Paź 25, 2008 5:43 pm   

Myślę, że powinieneś się z tego cieszyć, będziesz miał powodzenie :wink:

skarża 
sfsadgbcb

Wysłany: Wto Paź 28, 2008 9:19 pm   

albo będziesz miał w czym wybierać.

karol
Gość
Wysłany: Sob Lis 15, 2008 8:57 am   

chyba macie rację ale rozumiecie na 10 miejsc same dziewczyny kurcze albo faceci zdający na ten kierunek byli słabi i odpadli albo może wybierając ten kierunek muszę się zastanowić ja zdaje na edukację art.do 5 miast w polsce i wogule strasznie się martwie że mi się niestety nie uda ale przedemną jeszcze matura co zabawne zdaje h. sztuki na podstawie jedyny w swojej szkole a widzieliście 25 prac!!!!! na teczke na ten właśnie kierunek w 2009 roku

Gość

Wysłany: Wto Lis 25, 2008 3:58 pm   

lepiej skupić się na jednym mieście a konkretnie, a nie na kilku, bo może nic z tego nie wyjść.

ale grunt to optymizm!
powodzenia : )

karol
Gość
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 6:17 pm   

nie no trochę przesadziłem z tymi pięcioma miastami ale super byłoby się dostać do krakowa akurat kompletuje prace a pod koniec maja ''wielka selekcja 25 najlepszych prac'' a z drugiej strony jestem ciekawy ile było osób na jedno miejsce w tym roku muszę jednak przyznać jak rozmawiam z niektórymi osobami na edukację mało kto się wybiera

karol
Gość
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 6:18 pm   

nie no trochę przesadziłem z tymi pięcioma miastami ale super byłoby się dostać do krakowa akurat kompletuje prace a pod koniec maja ''wielka selekcja 25 najlepszych prac'' a z drugiej strony jestem ciekawy ile było osób na jedno miejsce w tym roku muszę jednak przyznać jak rozmawiam z niektórymi osobami na edukację mało kto się wybiera a już to dziewczyny

Gość

Wysłany: Pon Lip 06, 2009 12:47 pm   

pamietam jak sie dostalem na edukacje i ktos pozniej zapytall co studiuje..gdy powiedzialem ze edukacje artystyczna to zawsze kazdy mowil" to co sie na malarstwo nie dostales"? pozatym gdy bylem na edukacji art bylo tam 3 godz malarstwa w tyg na zerowym poziomie...ale naszczęscie uciekłem:P odrazu mowie ze nie byla to edu art na asp krakow

Gość

Wysłany: Wto Lip 07, 2009 1:37 pm   

W Krakowie edu ma rysunek i malarstwo razem ze scenografią i malarstwem, codziennie po kilka godzin. Wybór pracowni po pierwszym roku na tych samych zasadach co reszta, choć zdarza się, że trzeba ustąpić miejsca komuś z malarstwa (zazwyczaj nie wchodzi w grę oglądanie prac, po prostu pojawia się zastrzeżenie "bierzemy tylko ludzi z malarstwa") i wybrać mniej obleganą pracownię. Tyle.

Gość

Wysłany: Pią Lis 27, 2009 7:44 pm   

Jeśli ktoś byłby tak dobry, chciałabym dowiedzieć się mniej wiecej jaki jest paln zajęć na edukacji, czy dużo jest przediotów i czy cieżki kierunek. W Toruniu edukacja jest najcięższym kierunkiem, nie dość że zajęć więcej niż na inych artystycznych kierunkach to jeszcze wymagania mają duże. Czy w Kraku jest tak samo?

Gość

Wysłany: Śro Gru 16, 2009 7:03 pm   

Rzeczywiście, zajęć jest najwięcej - wg planu edu ma tyle co inni, ale w praktyce wychodzi znacznie więcej, ponieważ wymaga się takiego samego wkładu w przedmioty "praktyczne" (rysunek, malarstwo) co od studentów innych kierunków, a zajęć teoretycznych jest więcej.
Na planie wygląda to tak, że edu ma niby mniej malarstwa i rysunku, ale niech nikt się na to nie nabierze, bo w pracowni spędza się tyle czasu co na innych kierunkach i jest to wymóg ze strony prowadzących. A jednak zaryzykuję stwierdzenie, że w żadnym razie nie można uznać edukacji ciężkim kierunkiem. Zajęcia teoretyczne prowadzone są na poziomie podstawowym. Wiem co nieco o poziomie edukacji w Toruniu i jestem pewna, że w Krakowie jest łatwiej.

Odpowiedz do tematu