Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia - problem
Autor Wiadomość
Pawel84 

Wysłany: Pon Gru 22, 2008 11:07 am   Studia - problem

Witam Was, chcialbym studiowac grafike ale z tego co wyczytalem studia niestacjonarne w ASP odbywaja sie od pon do ptku, a ja jestem z Nowego Sącza i niemialbym jak sie dostac bo pracuje i tu pytanie do Was: czy znacie moze jakas inna szkole ksztalcaca w tym kierunku w weekendy?? Bylbym bardzo wdzieczny, Pozdrawiam

PS. W Sączu niema zadnej szkoly o podobnym profilu :(

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pon Gru 22, 2008 3:33 pm   

Jeśli zależy Ci na wysokim standardzie nauczania to tylko ASP.

Jeśli niekoniecznie, to dowiedz się jak sprawa wygląda na Akademii Pedagogicznej - mają tam 2 kierunki plastyczne.

Zastanów się jednak czy chcesz tego... jeśli planujesz pracować w Sączu a tu się pojawiać hobbystycznie to nie ma to najmniejszego sensu...lepiej żebyś się zapisał na jakieś studium albo inny szit.

Do czego Ci te studia są potrzebne? Dla fanu czy dla konkretnej wiedzy na konkretny temat?.

Gość

Wysłany: Wto Gru 23, 2008 10:58 am   

Lubie rysowac, wszyscy mowia ze sie marnuje itp...wiec chcialem zrobic cos w tym kierunku ale niezabardzo mam mozliwosci....

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Wto Gru 23, 2008 10:49 pm   

nie wiem czy jesteś Gościu tą samą osobą co Paweł84 więc nie wiem co mam Ci odpowiedzieć.

Pawel84 

Wysłany: Śro Gru 24, 2008 6:41 am   

Tak tak, to ja tylko zapomnialem sie zalogowac przy pisaniu odpowiedzi :)

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Śro Gru 24, 2008 1:46 pm   

Spoko...
A więc tak...widzę kilka możliwości:

1.Pracujesz w Firmie w której wykształcenie plastyczne jest potrzebne a zawsze Ci go brakowało.
2.Pracujesz nie-plastycznie i jesteś zadowolony ze swojej pracy. O plastyce myślisz jako o hobby.
3.Pracujesz nie-plastycznie i masz tego dość. Chcesz zacząć swoje życie od nowa.

Do tego są różne możliwości kształcenia plastycznego.

A.) ASP - tryb dzienny. Bardzo angażujące i nie da się pogodzić z normalną pracą (chyba że w weekendy). od 3 roku da się pracować dorywczo przy nienormowanym trybie godzin.
B.) Studium Plastyczne lub kierunek plastyczny na uczelni innej niż ASP ( w trybie zaocznym )
C.)Szkoła / kurs rysunku - prywatnie lub w "szkółce". Spotkania 1 w tygodniu w weekend.
D.) Zapomnij o plastyce.

Połączenia które moim zdaniem mają sens to:
1-B, 1-C
2-C, 2-D
3-A.... w uzasadnionych przypadkach 3-B (jeśli planujesz zmienić pracę na bardziej plastyczną)

Z Twojego opisu zgaduje że chodzi Ci o połączenie 2-B.
Uważam że jest to bez sensu o tyle że uczyłbyś się rzeczy dla Ciebie nieprzydatnych. Dodatkowo na zajęciach tego typu uczone są rzeczy stricte- pod pracę. Jeśli myślisz o relaksującej nauce rysowania to mija się to z celem. Plastyka ma to do siebie że jak chcesz w tym siedzieć to musisz tym żyć.
Dlatego warto byś zadał sobie pytanie...czy chcesz zostać artystą czy tak dla klimatu pouczyć się rysować...

To jest moja prywatna i subiektywna opinia...ale będąc "wewnątrz" myślę, że uzasadniona.

Pawel84 

Wysłany: Nie Gru 28, 2008 11:15 am   

Zdecydowanie jest to 3-B :neutral:

eleaonore 
arabellen

Wysłany: Pon Sty 12, 2009 12:46 pm   

Drogi Rasputinie( podziwiasz go że masz taki nick? :smile: )
chciałabym ci się zapytać czy na asp przyjmują osoby konkretnie po liceum plastycznym czy mogą się też dostać inne osoby które chodzą do innych szkół niekoniecznie plastycznych? Ja nie chodzę do liceum plastycznego a bardzo chciałabym się dostać na wydział grafiki

Gość

Wysłany: Pon Sty 12, 2009 1:31 pm   

droga eleonore nie męcz biednego Rasputina pytaniami,które tyle razy juz sie pojawiały na tym forum :roll:

eleaonore 
arabellen

Wysłany: Pon Sty 12, 2009 1:38 pm   

nie męczę rasputina tylko wolę być dokładnie osobiście poinformowana :neutral:

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pon Sty 12, 2009 1:42 pm   

W zasadzie Rasputin wziął się z bardziej z Piosenki Boney M niż z historii. Poza tym podoba mi się to słowo. Wklepałem je ot tak no bo coś trzeba było wpisać w polu nick.

A co do Twojego pytania... można by kiedyś zrobić ranking najczęściej zadawanych pytań i to byłoby bez wątpienia w pierwszej trójce.

Odpowiadam krótko: tak, możesz się dostać.
Więcej informacji na ten temat w innych wątkach tego forum.

Kara
Gość
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 2:01 pm   

Odciaze Rasputina:)
Tak, jasne ,ze mozesz sie dostac. Ja nie chodzilam do plastyka. Na ASP przygotowalam sie w 2 lata. Chodz na konsultacje. Na Stronie sa informacje. (kto w jaki dzien). Jak masz jeszcze jakies pytania- PYTAJ:D

eleaonore
Gość
Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 2:00 pm   

a więc droga karo:
1. nie jestem z plasta i kończę liceum. wszyscy( jak w reszcie przypadków )mówią mi że się marnuję a przez całe liceum utrwaliłam się w przekonaniu że chcę bardzo być artystą i stwierdziłam że jak rzucę to marzenie- jedyne które mnie uskrzydla- to nie wiem co z sobą zrobię
2. nie pochodzę z zamożnej rodziny a słyszałam że te studia są bardzo drogie, a rodzice nie są entuzjastycznie nastawieni na mój wybór i ciągle mi urągają, że bycie artystą to zmarnowany czas i że wszyscy artyści to ćpuny, pedofile i zawsze kończą pod mostem a ze swojej pracy marnie się utrzymują. nie wytrzymuję już tej presji i coraz bardziej podupadam na duchu, czy to moje marzenie się spełni
- ile kosztują studia dzienne, wieczorowe itp. są jakieś stypendia? jak reszta niebogatych studentów się utrzymuje?
3. chciałabym chodzić na wszystkie konsultacje itp. - nawet na jakiś kurs rysunku itp. ale nije mam możliwości i środków by to spełnić :cry: jak zwykle wszyscy mi stoją na przeszkodzie i rękami i nogami próbują mi to udaremnić. Potrzebuję kogoś, kto by mnie ukierunkował właściwie i powiedział ci i jak....
byłabym wdzięczna gdybyś odpowiedziała mia szybko jak to było z tobą....

kaska
Gość
Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 3:27 pm   

eleonore pozwól,ze dołacze do twojego pytania co do stypendiów.
Ja nawet jeszcze nie wiem czy będe zdawac,nie kończyłam liceum plastycznego,mieszkam na drugim końcu Polski i nie stac mnie żeby jechac na konsultacje,czy w ogóle ma sie jakies szanse bez nich?(zakładajac,ze ma się dobre prace).
Pozdrawiam.

eleaonore
Gość
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 9:31 am   

witaj w klubie- ja też nie chodzę na żadne konsultacje ani nic. czerpię raczej przykłady z malarzy różnych okresów i to dzięki nim znajduję w swojej sztuce nowe pomysły, które ich prace mi podsuwają. Nie wiem jak się to wszystko skończy w moim przypadku- jak nie będę miała zadnych szans to będę musiała poszukać czegoś innego :roll:

Odpowiedz do tematu