Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia - problem
Autor Wiadomość
Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 11:11 am   

Konsultacje nie są warunkiem zdania na ASP.
To tylko pomoc, naprowadzenie na dobrą drogę. Można dostać się i bez nich.

A co do kasy to są 2 podstawowe stypendia - socjalne i naukowe.
Socjalne zdobyć możesz zanoisząc do dziekanatu dokument o zarobkach (przsługują studentom u których w rodzinie zarobek na jedną osobę jest mniejszy niż ileśtam... Grzegorzu - pomocy...ile dokładnie to było?)

Naukowe natomiast dostaniesz dopiero na drugim roku jeżeli średnia ocen z pierwszego będzie wyższa lub równa 4.75... Naukowe to ok.200zł miesięcznie (są różne progi)

Generalnie da się wdoić państwo na kilkaset złotych miesięcznie... nie powiem CI dokąłdnie czy jest to 500 czy 800 ale zawsze coś.
Żadne kokosy to nie są, ale zakładając że masz jakiekolwiek wsparcie z domu to dasz radę bez problemu :)

eleaonore
Gość
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 4:30 pm   

zasugerowałeś, że "kokosy to nie są", czyli logicznie rzecz ujmując można mieć w przyszłości problemy(jak by to ujęli moi rodzice) oprócz mnie jest jeszcze moja siostra- bliźniaczka, która też chce jakoś studiować i raczej byłaby niezadowolona, gdyby rodzice wydawali na moje studia kupę forsy, a jej nic by się nie dostało. nic na to nie poradzę że jeszcze mam klona...

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 5:22 pm   

spoko... jeśli mało zarabiacie to dostaniesz społeczne.... kokosy to nie są więc nie będziesz mogła chodzić regularnie na clubbing ale jeśli są w stanie (rodzice) poratować Cię jakąś co-miesięczną zapomogą (nie musi to być fortuna) to powinno Ci styknąć na akademik, żarcie i materiały plastyczne.

Te studia mają w zasadzie 2 możliwe "ciągi dalsze":

1. - wybierzesz warsztat i będziesz musiała bulić... nie duże kwoty ale regularnie na materiały typu - farby, podobrazia, jakieś płytki na grafikę tradycyjną itd.

2. - Wybierzesz projekt i będziesz musiała kupić komputer (najlepiej laptop) a potem mniej więcej raz czy dwa na semestr wykosztować się na wydruki.

Nie wiem do jakiego stopnia nie masz kasy ale da się skończyć te studia nie będąc miliarderem.

eleaonore
Gość
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 3:58 pm   

a masz na to jAKIŚ przykład??????? :?:

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 10:42 pm   

Jeśli mam Ci podać Imię i Nazwisko to nie podam.

Ale mam znajomych co mówią np. że do końca miesiąca im zostało 15 zł i muszą za to przeżyć... i żyją.

Nikt Cię nie zmusza żebyś poszła na te studia. Albo masz w sobie dość samozaparcia i woli by pokonać brak kasy albo nie...

grzesiek

Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 9:26 am   

Rasputin napisał/a:
A co do kasy to są 2 podstawowe stypendia - socjalne i naukowe.
Socjalne zdobyć możesz zanoisząc do dziekanatu dokument o zarobkach (przsługują studentom u których w rodzinie zarobek na jedną osobę jest mniejszy niż ileśtam... Grzegorzu - pomocy...ile dokładnie to było?)

UWAGA: podane poniżej dane są za ten rok, w przyszłym na pewno będzie inaczej:

socjalne: stypendium można otrzymać gdy zarobek w rodzinie nie przekracza 550 netto/osobę
W tym roku byly nast progi:
dochód do 250 zł/osobę w rodzinie: 350 zł stypendium,
od 251 do 400: 200 zł stypendium,
od 401 do 550: 150 zł stypendium,
do każdego sypendium był dodatek żywieniowy (zcw dostawali go wszyscy): 100 zł oraz stypendium mieszkaniowe 100 zł - dostawali go stud. spoza krakowa mieszkający w DS oraz ci, którzy przedstawili umowę najmu.

naukowe (uwaga: dostaje się je od 2 roku): od średniej: 4,75-4.99: 220 zł, przy średniej 5 i więcej 280 zł

pozdr.

rzeczka 

Wysłany: Nie Cze 27, 2010 8:40 pm   

Witam, ja jeszcze w kwestii stypendiów- rozumiem,że próg to 550 zł na osobę, jako przyszła studentka- do kiedy powinnam zgłosić wniosek i jakie dokumenty są potrzebne(czy istnieje jakis wzór dochodów, czy wystarczy zwykłe zaswiadczenie z US?), dziękuję

Odpowiedz do tematu