Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 8:20 pm   

Jak chcesz się dostać, to najpierw trzeba znaleźć pieniążki, żeby móc czym i na czym pracować. potem mieć chęć, żeby pracować, a na samym końcu trzeba mieć cholerne szczęście albo różne inne "asy w rękawie". Gdy się dostaniesz trzeba mieć to samo co pisze na początku.A jak skończysz studia trzeba mieć to samo co było napisane przed chwilą.

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 10:56 pm   

eeee... siejecie defetyzm.

Łatwo się dostać jak się wie co się robi ;)

Watcher
Gość
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 2:13 pm   

Cześć,
mam takie pytanie - co prawda na studia mi jeszcze dwa lata, jednak jako, że zmieniam teraz profil w liceum - źle wybrałem chcę dowiedzieć się paru rzeczy, które na pewno ułatwią mi decyzję, bo waham się miedzy paroma. ;d Grafiką interesuję się dosyć długo - myślałem nad informatyką stosowaną na AGH (graf 2d i 3d), ale jak jeszcze z matematyki byłbym wstanie wyciągnąć lepsze oceny to z fizyki na poziomie podstawowym mam problemy, a co dopiero na rozszerzonym. :D A więc decyzja padła na ASP gdzie wymagane są przedmioty humanistyczne, jednak mam takie pytanie gdyż nie jestem wybitnym "malarzem" - raczej tworzę kiepskie karykatury czy bajkowe postacie, jak tu: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/409629_305294669568448_788498510_n.jpg (te bajkowe postaci :P ) nie jakieś cuda... Jest to przeszkodą? Czy na tym wydziale może bardziej na to przymykają oko, a może jednak będę musiał jednak bardziej przycisnąć z majcy i fizyki? :D

Z góry dzięki za odpowiedź. :)

M.
Gość
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 8:58 pm   

Watcher napisał/a:
Cześć,
mam takie pytanie - co prawda na studia mi jeszcze dwa lata, jednak jako, że zmieniam teraz profil w liceum - źle wybrałem chcę dowiedzieć się paru rzeczy, które na pewno ułatwią mi decyzję, bo waham się miedzy paroma. ;d Grafiką interesuję się dosyć długo - myślałem nad informatyką stosowaną na AGH (graf 2d i 3d), ale jak jeszcze z matematyki byłbym wstanie wyciągnąć lepsze oceny to z fizyki na poziomie podstawowym mam problemy, a co dopiero na rozszerzonym. :D A więc decyzja padła na ASP gdzie wymagane są przedmioty humanistyczne, jednak mam takie pytanie gdyż nie jestem wybitnym "malarzem" - raczej tworzę kiepskie karykatury czy bajkowe postacie, jak tu: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/409629_305294669568448_788498510_n.jpg (te bajkowe postaci :P ) nie jakieś cuda... Jest to przeszkodą? Czy na tym wydziale może bardziej na to przymykają oko, a może jednak będę musiał jednak bardziej przycisnąć z majcy i fizyki? :D

Z góry dzięki za odpowiedź. :)

Łatwiej Ci będzie opanować fizykę i matmę. Bo jeśli nic nie rysujesz i nie sprawia Ci to przyjemności, to tu nie idź. Zresztą na ASP na grafice masz malarstwo, rysunek, grafikę warsztatową, fotografię, a zajęć z 2 i 3 d dużo mniej niż Ci się wydaje, nie siedzisz non stop w programach, musisz też inne rzeczy robić. Pzdr.

Gość

Wysłany: Sob Sie 25, 2012 11:21 am   

M. napisał/a:
Łatwiej Ci będzie opanować fizykę i matmę. Bo jeśli nic nie rysujesz i nie sprawia Ci to przyjemności, to tu nie idź. Zresztą na ASP na grafice masz malarstwo, rysunek, grafikę warsztatową, fotografię, a zajęć z 2 i 3 d dużo mniej niż Ci się wydaje, nie siedzisz non stop w programach, musisz też inne rzeczy robić. Pzdr.

Rysować lubię dlatego się jeszcze zastanawiam czy nie lepiej się po prostu do tego przyłożyć jak się tak sytuacja ma. ;d

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pon Sie 27, 2012 12:11 pm   

ASP to uczelnia artystyczna... nie licz na to że będziesz sobie rysował ludziki.
Musisz umieć rysować i malować postać, akt, martwą naturę itd.
Na grafikę nie przyjmują tzw. "grafików komputerowych".

Jeśli jesteś bardziej zorientowany na to co pokazujesz pod tym linkiem to rozważ inny wydział - formy przemysłowe.

Tak czy inaczej musisz mieć dobry warsztat i umieć rysować i malować studyjnie... a nie tylko tak sobie gryzmolić dla przyjemności na marginesach.
Jeśli nie uśmiecha Ci się ćwiczenie np. malarstwa tradycyjnego to daj sobie spokój z ASP i idź na inną uczelnię.

dragon

Wysłany: Śro Paź 03, 2012 9:33 pm   

hi prosze o pomoc potrzebny plan zajec na Grafic Arts czy ktos mog by podac link z gory dzienkuje

PietruszkaO 

Wysłany: Pon Gru 30, 2013 12:44 am   

Hej :) Uczę się w liceum plastycznym. Rozumiem że najważniejsze są egzaminy wstępne, ale mam w planach zdawać maturę rozszerzoną z historii sztuki. Czy zwracają uwagę na maturę z tego przedmiotu gdy chcę dostać się na grafikę ? Warto, czy może skupić się na czymś innym? (oczywiście nie licząc skupienia się na ćwiczeniach np. malarstwa czy rysunku bo to jest oczywiste :mrgreen: ). Druga sprawa to przedmiot: projekt i kompozycja. Kładą na to większy nacisk czy zależy od np. prac które zaprezentuje kandydat? Ostatnie pytanie może trochę dziwne ale ten przedmiot zwykle trochę zaniedbujemy :/ a chciałabym w razie czego jeszcze to naprawić :mrgreen: Jeżeli w czymś się mylę to proszę o poprawę :) jeszcze nie do końca się w tym wszystkim orientuje :)
Z góry dziękuję za odpowiedź ^^

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pon Gru 30, 2013 6:01 am   

Pytanie o maturę z historii sztuki pada na tym forum w co drugim wątku:
http://www.asp.krakow.pl/...opic.php?t=3163
http://www.asp.krakow.pl/...opic.php?t=3523

Odnośnie kompozycji - żadna z ocen które dostajesz w plastyku (ani jakiejkolwiek innej szkole średniej) nie jest brana pod uwagę na egzaminach. Pod tym względem wszystko jedno czy kończysz plastyka właśnie czy biol-chem w zwykłym liceum.
Brane są jednak pod uwagę prace plastyczne jakie pokazujesz na egzaminie (1 etap).
Jeśli więc wykonasz dobrą pracę ("dobrą" nie koniecznie znaczy wysoko ocenioną przez nauczyciela) to zaplusuje Ci na teczce.

Kolejnym tematem są prace, które "wykazują zainteresowanie wydziałem". Nie wiem na jaki wydział chcesz zdawać ale niezależnie od tego w Twojej teczce powinny znaleźć się dowody na to że wybór wydziału nie był przypadkowy - prace które pokazują że naprawdę interesujesz się tym czym zajmuje się wydział. Prace wykonane w ramach "kompozycji" mogą wzbogacić Twoje portfolio specjalistyczne pod kątem wnętrz / form (jeśli robisz 3D) lub grafiki / form (jeśli robisz 2D).

PietruszkaO 

Wysłany: Pon Gru 30, 2013 1:47 pm   

A tak ogólnie to zadowoleni jesteście z uczelni ? Bo myślę nad wyjazdem za granice na studia i muszę się zdecydować :) A na marginesie to Ptah troszkę przerażasz xD Ale tak czy tak dziękuję za odpowiedź :)

Odpowiedz do tematu