Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ptah
Wto Sie 14, 2007 4:04 pm
Egzamin - malarstwo
Autor Wiadomość
eVaKaliNa
Gość
Wysłany: Śro Lis 09, 2005 5:16 pm   Egzamin - malarstwo

....CO JEST WYMAGANE NA EXAMINACH?....JAK WYGLĄDAJĄ ...CO TRZEBA ZROBIĆ BY SIE DOSTAĆ..?:)...PROSZE NAPISZCIE..;)...ODWIEDZE WAS W NAJBLKIŻSZYM CZASIE!!:)POZDRAWIAM;* :wink: :wink: :wink: :D

admin
Site Admin

Wysłany: Czw Lis 10, 2005 6:54 am   Re: ...MALARSTWO?

eVaKaliNa napisał/a:
....CO JEST WYMAGANE NA EXAMINACH?....JAK WYGLĄDAJĄ ...CO TRZEBA ZROBIĆ BY SIE DOSTAĆ..? [ciach]

Rzuc okiem na asp.krakow.pl > informacje dla kandydatow > studia magisterskie i licencjackie. Masz tam detaliczna informacje co prawda dla roku 2005 (czyli tych egzaminow co wlasnie byly) ale przypuszczam ze w przyszlym roku bedzie baaardzo podobnie.

Pozdrawiam

PS: chyba ze chcesz wiedziec, jak to wyglada od kuchni... a to poprosze o glos kogos, kto byl na tegorocznym egzaminie...

Gurur
Gość
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 11:35 pm   Malarstwo

Drrrodzy Państwo Studenci,
ja się tu z prośbą wpisuję, wiem, że to kolejna t a k a prośba i że pisanie w koło Macieju tego samego może być nudne, niemniej liczę na poczucie wspólnoty z maturzystami, do których i ja się zaliczam, i na podpowiedź.

Chciałabym dostać się na malarstwo, ale nie bardzo wiem, czy w pracach mam bardziej pokazywać to, co we łbie, czy raczej to, co w ręce, czy kolor, czy ołówek, czy olej, i wiele innych 'czy'.
Ulitujcie się, bo moją alternatywą jest polonistyka. Studia szlachetne, ale kończące się niedobrze.

mail: wielka_guru@tlen.pl
gg: 3982089

Dzięki,
blessed are the cheese makers.
Gurur.

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Śro Maj 17, 2006 12:09 pm   Re: Malarstwo

Nie jestem coprawda na malarstwie ale cośtam wiem...
Przede wszytkim powiniennes pokazać warsztat. Uważaj z pracami "z wyobraźni" gdyż wiem że na ASP uważa się że na tzw. "własną twórczość" jest jeszcze czas i nie powinno se jej za bardzo kanalizować zawczasu. Dodatkowo pokazując jakies "wieksze odloty" swoje z wyobraźni narażasz się na uzycie wszechmocnego i nieśmiertelnego słowa legendy którym jest na asp "MANIERA" (powiało grozą).... co chwila się słyszy kto to jest zmanierowany i czym. Dlatego lepiej pokazać się "czystym i otwartym".

Dlatego....studia z natury.... czy preferujesz kreskę, kolor, światłocień czy jeszcze co innego to Twoja sprawa....pokaż co umiesz i najlepiej jak umiesz...
Im więcej różnych podejść do tematu tym lepiej...pokaż że nie działasz jakimś jednym wypracowanym sposobikiem ale że po prostu to UMIESZ i czegoś w tym szukasz.

aha....no i z ego co wiem mile widziane są cykle prac...zwłaszcza te, w których pokazujesz, że taki cykl do czegos prowadzi i czemus służy.

To tyle ode mnie.... może jakis malarz sie wypowie :>

damian
Gość
Wysłany: Śro Maj 17, 2006 7:29 pm   

czytam i zaczynam sie bać.... moje prace to w wiekszoci martwa natura... szkoda ze akty sa wykluczone bo ich tez pełno mam.."szukam" jeszcze co moge ciekawego włozyc do pracy :) ) skoro własna tworczosc odpada... starszy student w koncu wie z doswiadczenia co "kreci" komisje :) ) pzdr

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Śro Maj 17, 2006 9:05 pm   

hej hej...bez przesady....
Nic nie odpada!

Warto pokazać cos swojego żeby nie wyjść na maszynke do odrysowywania martwych natur... tylko umiar polecam :)

no chyba że graffiti macie i projekty tatuażu to wtedy odpada...ale poza tym to wszytko się nadaje jako tako.... grunt by utrzymac odpowiednie proporcje. :)

Np. fotografie możecie też do teczki wsadzić jeśli się interesujecie tym.

ps....prawdę powiedziawszy to nie jest kwestia jakiegos abstrakcyjnego "kręcenia" komisjii... w zasadzie zgadzam się z tą postawą. To ma byc poczatek 5-letnich studiów. Jesli ktos już jest "samookreslony" w tym co chce robić i jak to robić.....to jest niepodatny na naukę. (hah....żeby to w praktyce się tak ąłdnie udawało jak w teorii :P )
No dobra....koniec tego moralizatorstwa :P

hop hop MALARZE!
powiedzcie cos od siebie może bo nie wiem do końca jak to jest na waszym wydziale 8)

Gurur

Wysłany: Śro Maj 31, 2006 3:09 pm   Gurur

Dzięki wielkie :) . A ja jutro u Was będę! Może pomęczę jeszcze malarzy na korytarzu...

Gość

Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 5:35 pm   

buuuu:D:D:D:D

Gość

Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 5:36 pm   

umpa umpa co tam..????L:D

akte

Wysłany: Pią Paź 05, 2007 6:54 pm   

Ostatnio zmieniony przez akte Pią Paź 31, 2008 7:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pią Paź 05, 2007 8:16 pm   

napisałaś ten temat w dziale o malarstwie więc dedukuje że na ten właśnie wydział startujesz.

Pytasz jaki format jaki papier jaka technika...itd.
Jeśli potrafisz narysować świetny rysunek korektorem na serwetce to jak najbardziej!
Nie ma zasad i nie ma przymusu.
Na egzaminie (jeśli przejdziesz do praktycznego) będziesz rysować na brystolu B2 węglem lub ołówkiem do wyboru.
Jednak by przejśc na etap praktyki musisz zdac teczkę a tam masz pełną dowolnośc.. pod warunkiem że to co robisz jest dobre i ciekawe.

Jeśli zaś chodzi o "profesjonalizm"... to masz na to czas choć przyznam że MUSISZ coś umieć.
Zadaniem zdającego jest zainteresować komisje swoją osobą.
Jeśli przedstawisz 10 wystudiowanych profesjonalnie, cholernie nudnych rysunków to klapa. Jeśli pokażesz postać z dramatycznie zawalonymi proporcjami to też klapa.

Musisz mieć podstawowy warsztat a poza tym musisz w swoim rysunku pokazać że sama wiesz po co go robisz i czegoś w nim szukasz... musisz być ciekawym materiałem na studenta i może potem - artystę.

akte

Wysłany: Czw Paź 11, 2007 10:20 am   

Ostatnio zmieniony przez akte Pią Paź 31, 2008 7:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Czw Paź 11, 2007 10:54 am   

ech...zadajesz pytania bez odpowiedzi...
Co masz rysować?
A co chcesz rysować?

Musisz pokazac że w gruncie rzeczy potrafisz rysować wszystko... że po prostu jako tako ogólnie potrafisz rysować. To jest podstawa.

A poza tym musisz pokazac dlaczego mają przyjąc Ciebie a nie innych 20 osób które też w gruncie rzeczy potrafią jako tako rysować.

Musisz pokazać COŚ!
i nie pytaj CO bo jak się sama tego nie dowiesz to nikt Ci tego nie powie.

Skąd jesteś?
Nie ma tam nikogo znajomego kto byłby w temacie i mógłby zrobić Ci jakąkolwiek korektę?

midril
midril

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 2:16 pm   

hej, ciekawskam co do kierunku scenografia.. bowiem tworzyć zaplecze dla aktorów teatralnych byłoby dla mnie szczytem magii. niby wszystko wiadome, ale tak naprawdę co musi umieć kandydat na taki kierunek i pod jakim kątem oceniane są projekty, co jest w nich oceniane? będę szczęśliwa gdy ktoś zechce mi pomóc,
przesyłam trochę słońca

MJB 

Wysłany: Wto Lis 13, 2007 10:34 pm   

Jeśli nie wiesz co masz źle, czy w którą stronę podążać może warto wybrać się na korektę do profesorów z ASP? Oni chyba najlepiej się na tym znają.
A w teczce wykaż się po prostu zainteresowaniami, pokaż, że interesuje Cię sztuka, rysunek, malarstwo itp, przedstaw, że umiesz obserwować otaczający Cię świat.
CO do tematów, nie wszystko musi być typowo akademickie- martwe natury, akty itp. poszalej troszkę.

Co do scenografii, to z tego co wiem, to na egzaminie trzeba było się wykazać nie tylko wyobraźnią, ale także umieć wybronić się dlaczego właśnie w dany sposób wyobrażasz sobie daną scenografię, dlaczego dajesz takie światło, takie efekty a nie inne, w jaki sposób one na uczucia wpływają. Tyle wiem, bo rozmawiałam z dziewczynką, która w tym roku na scenografie się dostała.
Tak jeszcze dla ciekawych, na scenografię startowały 24 osoby na 5 miejsc, do etapu praktycznego przeszło 12, a do rozmowy 9 :)

Odpowiedz do tematu