Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kandydaci na INTERMEDIA lub już studenci! HELP...
Autor Wiadomość
scrithy1

Wysłany: Pią Cze 19, 2009 8:56 am   kandydaci na INTERMEDIA lub już studenci! HELP...

Hej, hej...
Mam pytanie odnośnie portfolio...

Na stronie podane są takie informacje:

"Zadanie I - przegląd i ocenę prac artystycznych kandydata:
Kandydat przedstawia dokumentację prac artystycznych – portfolio: nie mniej niż 20 własnych prac związanych z kierunkiem (fotografie, druk i/lub płyta CD lub DVD; formaty: .jpg, .avi Microsoft DV, .mov QuickTime, .txt, .doc, CD-audio, CD-ROM, DVD-video, DVD-ROM) [...]"

I moje pytanie odnosi się do tej wyróżnionej części tekstu:
Jakie mają to być prace związane z kierunkiem intermedia? Co mają przedstawiać?
Mogą to być po prostu zdjęcia ogólne i fotomontaże (bo przecież z tym też wiąże się ten kierunek)?

Jak wyglądają wasze portfolia? Jakie prace uwzględniliście? W jakiej formie to będziecie przedstawiać (pokaz sjaldów, word, w formie filmiku)?

thx za odp

Gość

Wysłany: Pon Cze 29, 2009 10:55 am   

dołączam się do pytania

Gość

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 10:06 am   

Jako student mogę napisać:

Zawartość mojej teczki: łącznie ok. 20 malarstwa i rysunków + portfolio ze szkoły średniej (czyli to samo + parę innych projektów znaków graficznych, szkiców, malarstwa itp), kilka arkuszy z linorytu, na płycie fotografie i kilka filmików video i animacji, ale oni oglądają raczej wyłożone mal. i rys. na video nie ma czasu - obejrzeli jedno, i oczywiście pytania ze sztuki współczesnej - 3 do losowania. Ktoś tam miał rejestracje swoich performanców, inni nie mięli nic.

M@Ti
Gość
Wysłany: Sob Lip 25, 2009 1:07 pm   

U mnie było 6 obrazów + ok. 20 rysunków + ok. 20 fotek i 1 plakat. Do tego 3 minutowy video reel z moimi animacjami i pracami 3d, a na życzenie komisji pokazywałem trochę komerchy we flashu. Żadnych performance. Łatwo nie było, ale się dostałem.
Wpis ku radości i uciesze kolejnych zbłąkanych duszyczek - bez ciężkiej pracy i kilku tygodni spędzonych nad teczką nie bardzo jest szansa się dostać.

Gość

Wysłany: Sob Paź 16, 2010 3:28 pm   

Pisząc o teczce na intermedia wszyscy wspominacie o zdjęciach, malarstwie, animacjach. Myślicie, że można pokazać jakieś instalacje, obiekty i tego typu rzeczy? Oczywiście myślę o dokumentacji fotograficznej.

I jeszcze jedno: czy rysunek na egzaminie to rysunek wrażeniowy?

Pozdrawiam,
Jolanta

NinetteNerval

Wysłany: Nie Mar 06, 2011 8:54 pm   

a ja mam pytanie dot. punktu
- przekształcenie danych elektronicznych (platforma Apple Macintosh, wymagana znajomość programu Adobe Photoshop, edytorów tekstu - TextEdit, Microsoft Word, przeglądarek internetowych - Safari, Firefox), w zakresie:
collage, retusz, montaż, wyszukiwanie i opracowywanie danych (tekstowych i audiowizualnych).
Czy zadania są b,trudne?

MJB
Gość
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 6:58 am   

Zadania nie są trudne i sprawdzają twoją kreatywność i elastyczność w wielu dziedzinach. Wydaje mi się, że każdy znajdzie coś dla siebie :)

Do Gościa, rysunek na egzaminie może być wrażeniowy. W teczce jak najbardziej polecam pokazanie tego przede wszystkim, co Cię interesuje i charakteryzuje, czyli jak najbardziej włożyłabym fotografie instalacji i obiektów + krótki opis na załączonej kartce do nich.

MJB
Gość
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 7:06 am   

Co do zawartości teczki, to trzeba przede wszystkim wykazać się indywidualnym spojrzeniem na świat. Komisję trzeba przekonać, że ma się już jakiś warsztat oraz zainteresowania. Jeśli kogoś bardziej interesuje performance niż animacja chyba nie ma sensu pokazywać czegoś wymęczonego, tylko po to aby było.
Kandydatów jest sporo, a czasu na zaprezentowanie się mało. Naprawdę warto wyselekcjonować prace i wybrać tylko najlepsze do teczki. Na prezentację materiałów multimedialnych są może 2-3 min, da się zobaczyć 1, 1-5 filmu.
Myślę, że znacząca jest sama rozmowa z kandydatem i umiejętność formułowania przez niego wypowiedzi. Komisja po 10 min rozmowy wie, kto ją zainteresował.
A tak w ogóle, to w komisji siedzą sami fajni prof. i nie ma się czego bać, tylko prześwietlą was na wylot :D

Gość

Wysłany: Pią Maj 20, 2011 1:40 pm   

Super, dzięki za odpowiedź!
MJB, wspominasz, że mało jest czasu - ale ile tak mniej więcej trwa taka rozmowa?

Jolanta

Gość

Wysłany: Pią Maj 20, 2011 1:42 pm   

Aha, i skorzystam jeszcze z tego, że ktoś w końcu odpisał : )
Na czym dokładniej polega zadanie z retuszu i kolażu?
Czy np. retusz oznacza "odnowienie" jakiegoś starego, zniszczone zdjęcia czy retusz jakichś zdjęć modowych?... Będę wdzięczna za naprowadzenie : )

MJB
Gość
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 6:26 pm   

Rozmowa trwa tyle ile masz do powiedzenia. Zadają Ci trzy pytania i to w jakim czasie odpowiesz zalezy od Ciebie, mysle ze ok.5-10 minut.

Jejku, dostajecie dwa zdjecia i z nich musicie zrobic wlasna interpretacje i kolaz, a co z tym się wiąże, retusz tego kolażu, aby wszystko ładnie się komponowało i nie było jakoś strasznie powycinane. Rozumiecie, taki ładny fotomontaż macie zrobić :P
pozdrawiam.

Gość

Wysłany: Nie Cze 05, 2011 9:43 pm   

a ten 2 etap to grupowy i kazdy sobie przy komputerze/kartce rzepke skrobie czy komisja otacza kandydata i patrzy na kazdy ruch kursora/palca?

Gość

Wysłany: Pon Cze 06, 2011 5:00 am   

Hej, no bez przesady, po co mieliby kontrolować wszystko to, co robisz? Przecież to egzamin, a nie jakieś więzienie, wydaje mi się, że będziemy mieli sporo luzu i nikt dokładnie nie będzie sprawdzał Twojej gibkości palca. ; )

Gość

Hej, no bez przesady, po co mieliby kontrolować wszystko to, co robisz? Przecież to egzamin, a nie jakieś więzienie, wydaje mi się, że będziemy mieli sporo luzu i nikt dokładnie nie będzie sprawdzał Twojej gibkości palca. ; )

Gość

Odpowiedz do tematu