Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotografia - Kilka pytań :)
Autor Wiadomość
milkos123

Wysłany: Śro Sty 13, 2010 6:52 pm   Fotografia - Kilka pytań :)

Witam :)
Nie wiem czy ktoś odpowie na moje pytania, ale spróbuje :)

1. Czy są jakieś wymagania co do wieku studentów ASP?
2. Czy studiowanie fotografii wiąże się z wykonywaniem prac w innej technice (rysunek, malarstwo) ?
3. Czy mogę gdzieś otrzymać informacje o tym co powinien wiedzieć kandydat na studia?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp. :)

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 8:09 pm   

Nie ma takiego kierunku jak Fotografia.

Występuje on tylko w serialu "Majka" i jest równie realny jak pawie na rynku.

Gość

Wysłany: Pią Sty 15, 2010 6:42 pm   

A jaki kierunek najbardziej jest powiązany z fotografią?

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Sob Sty 16, 2010 9:21 am   

Grafika lub Formy przemysłowe.

Grafika bardziej analogowo artystycznie a formy bardziej cyfrowo studyjnie... co nie znaczy że nie da się używać cyfrówki na grafice... zależy od pracowni.

Nie zmienia to faktu że nie można tylko fotografować. Bez rysunki i malarstwa nie ma szans

FEMA camp
Gość
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 6:34 pm   

No, przepraszam. Pawie na rynku są... sam widziałem!!! Zwłaszcza w niedzielę rano po sobotnich balach...

natalia
Gość
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 12:38 pm   

więc jak ktoś pójdzie na wydział grafiki musi też oddawać prace malarskie i rysunkowe?

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 4:26 pm   

Zdecydowanie musi oddawać PRZEDE WSZYSTKIM prace malarskie i rysunkowe... (+grafika warsztatowa i projektowanie graficzne).
Fotografią może zajmowac się poza tym jako dodatek.

Po kilku latach może wybrć fotografię jako specjalizację... ale to doopiero pod koniec studiów.

Gość

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 11:30 am   

nie bardzo rozumiem co kryje się pod określeniem "(+grafika warsztatowa i projektowanie graficzne)"?Czy takie prace są obowiązkowe do teczki?

co z osobami, które nie maja możliwości tworzenia w profesjonalnych pracowniach graficznych(z tymi wszystkimi urządzeniami,maszynami,super aparatami-nie znam się), tylko mają w ręku ołówek i tubkę farby
Kogo na serio przyjmuje ASP wydział grafiki-tych świetnie przygotowanych,dojrzałych grafików, którym brakuje tylko tytułu mgr do pełni satysfakcji,czy tych jeszcze niedoświadczonych z potencjałem na grafika?

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 5:23 pm   

do teczki nie trzeba dawać prac warsztatowych...jakby się dało jakieś próby projektów to fajnie...

Dajesz to co masz. ASP to szkoła... tam się uczy młodych ludzi. Trzeba tylko sprawdzić którzy się nadają a którzy nie.

Heh
Gość
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 4:40 pm   

Akurat jest podobny wydział fotografika na ASP np. w Gdańsku Fotografika znajduje się w sztukach plastycznych sprawdzałam na wikipedii nawet ..Moja kol. ma taką przyjaciółkę która ma kol. która była na ASP i miała fotografikę :mrgreen:

Heh
Gość
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 4:44 pm   

Niedowiarkom daje link na wydział fotografii działający od 2009 roku na ASP http://grafika.asp.krakow...ia-fotografii-i

GregMD
Gość
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 4:51 pm   

No tak mój brat studiował Grafike na ASP i była fotografia

MJB
Gość
Wysłany: Śro Lis 02, 2011 9:34 am   

Fotografia jako samodzielny wydział istniała jedynie na ASP w Gdańsku, ale została zamknięta! Fotografia jest na Łódzkiej FIlmówce i na Filmóce w Katowicach.. na wydziałach operatorskich może...nie wiem gdzie jeszcze...
A na ASP w Krakowie to fotografia jest oddzielnym przedmiotem/pracownią pośród 20 innych specjalności...
Na Grafice jest pracownia fotografii, ale trzeba chodzić też na zajęcia z rysunku, malarstwa, projektowania itd
Ewentualnie nowe media stosowane są na Intermediach i tam można bardziej przyszaleć z fotografią, ale też nie jest ona jedyną rzeczą, którą się robi... jest jeszcze animacja, wideo itp..
Jeśli chcecie mieć samą fotografię, to zapiszcie się na jakiś kurs Fotografii do Szkoły FOtografii albo coś takiego...

Gość

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 2:29 pm   

:grin:

Fotograf123

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 2:40 pm   

Jak nie możecie się zdecydować czy iść do jakieś szkoły w Polsce to polecam wybrać się na studia do Opavy, gdzie poziom według znawców jest wyższy niż w jakiejkolwiek polskiej uczelni. Robie zdjęcia ślubne i wielu moich znajomych próbuje się tam dostać a niektórzy juz są po :)

Odpowiedz do tematu