Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Specjalizacje
Autor Wiadomość
ona93 

Wysłany: Sob Sty 15, 2011 7:50 pm   Specjalizacje

Można wybrać więcej niż jedną specjalizację ? Czy zajęcia ze specjalizacji są wszystkie w tym samym czasie i nie jest to możliwe w ogóle ?

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Sob Lut 19, 2011 7:32 am   

Oficjalnie rzecz biorąc specjalizację masz 3 i wybierasz jedną: Rysunek i malarstwo / grafika warsztatowa / grafika projektowa. Jedna z nich będzie specjalizacją którą zdeklarujesz na piśmie i z której będziesz robić dyplom. Przedmiotów jednak możesz mieć ile chcesz... tzn. możesz się zapisać np. do 10 pracowni z różnych specjalizacji...ba, nawet z różnych wydziałów.

W praktyce jednak prawdopodobnie nie starczy Ci na to czasu. Wiele osób myśli "interesuje się różnymi rzeczami, chce mieć 3 specjalizacje" a wielu straszych kolegów mówi "poczekaj poczekaj, sam(a) zobaczysz... wybierszesz jedną i będziesz miał(a) dość".

istnieje coś takiego jak "przedmioty wolnego wyboru". Także nie martw się... nikt nie pozwoli Ci chopdzić tylko na jedne zajęcia... będziesz ich mieć więcej niż byś chciała (jeśli się dostaniesz).

Aga
Gość
Wysłany: Śro Lut 23, 2011 1:55 pm   

A nie ma specjalizacji z filmu animowanego?

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Śro Lut 23, 2011 3:17 pm   

Animacja jest czymś jakby pracownią niezależną (podobnie jak fotografia).

Nie wiem jak to jest formalnie załatwione...
Ale owszem - można z Animacji zdawać dyplom więc może być specjalizacją.

Różnica jest taka ze to co podałem w poście wyżej to ogólne działy Grafiki.
W sensie W ramach specjalizacji "grafika projektowa" możesz robić dyplom np. w pracowni Plakatu (lub innej).

Animacja to przedmiot...tak samo jak Plakat.
Chyba nie ma żadnej "nad-kategorii".
Jak pisałem wyżej.. nie wiem jak to jest formalnie rozwiązane...
Dla Twojej praktycznej informacji - będąc na grafice możesz specjalizować  się w animacji.
Na innym temacie chyba jednak wyjaśniłem Ci już ze animacja to nie to co sobie wyobrażasz.

Gość

Wysłany: Wto Maj 17, 2011 2:57 pm   

Path wprowadzasz wszystkich w blad. Specjalizacja jest jedna: GRAFIKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dyplom mozesz zrobic w kazdej pracowi z katedry. Ale specjalizacje zawsze bedziesz mial taka sama. Tak samo jak tytul Magister sztuki.

Dylom mozesz zrobic z filmu animowanego , z fotografi, z form przemyslowych, z ksiazki, z liternictwa, z plakatu itd.

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pon Cze 13, 2011 10:51 am   

Grafika to jest wydział... a specjalizacje są w nim różne.
Specjalizacja określa w dużej mierze tok studiów.

Prawdą jest że na dyplomie jest zawsze napisane magister sztuki ale nie można mieć napisane na nim "pracownia plakatu" jeśli wybrało się specjalizację "grafika warsztatowa".

Dodatkowo, nie jest prawdą że można robić dyplom z każdego przedmiotu.
Będąc na Grafice nie można np. robić dyplomu z przedmiotu - malarstwo (co mnie zaskoczyło ale jest to prawda).

Odpowiedz do tematu