Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
doktoranckie, wstępne pytania i wątpliwości
Autor Wiadomość
derrauber 
derrauber

Wysłany: Pon Sie 11, 2014 1:31 pm   doktoranckie, wstępne pytania i wątpliwości

być może ktoś z Was - będzie mi umiał odpowiedzieć na moje wstępne pytania i wątpliwości, nt. studiów doktoranckich na ASP Kraków:

KONSPEKT PRACY DOKTORSKIEJ (część teoretyczna)
(1) czy struktura logiczna* konspektu pracy doktorskiej jest zawsze "taka sama", czy jest to zmienna, która różni się w zależności od promotora?

- a wobec tego, czy potencjalny kandydat najpierw powinien:
(a) szukać sobie promotora i potem
(b) pisać konspekt?
- czy jednak raczej najpierw mieć konspekt i => do niego szukać promotora ( *potem ewentualnie personalizować konspekt pod promotora i jego wymagania), a może szukać promotora na podst. pracy magisterskiej i jej potencjału (jeśli ma)

/PROMOTOR/
- czy promotor może być z innej uczelni?
- jak go szukać, kiedy "ASP Kraków" - nie jest macierzystą uczelnią kandydata, oficjalnie /nieoficjalnie?
- czy kandydat z innej uczelni powinien mieć opinię promotora pracy mag.

CZEŚĆ TEORETYCZNA I PRAKTYCZNA
- czy część teoretyczna dotyczy malarstwa, np. tego, co chce się zrobić w malarstwie przez te 2, 3 lata, (teoremat nt. części składowych malarstwa, założeń, pojęć, warstwy formalnej, semantycznej, etc, etc)
- czy może/musi/ to być nieco odrębna część nt. teorii kultury/filozofii sztuki/socjologii kultury/estetyki/etc
- czy możliwy jest doktorat interdyscyplinarny? (sztuka + filozofia)

TRYB STUDIÓW
- czy możliwy jest doktorat z tzw. "wolnej stopy"? (ze względu na prace zawodową)
- czy tylko i wyłącznie w ramach działalności środowiskowych studiów doktoranckich (w dwóch trybach: zaoczne i stacjonarne)

OPŁATY
jakie są opłaty za studia doktoranckie?

pozdrawiam

anna11 
anna

Wysłany: Nie Lis 02, 2014 7:35 am   

Mam takie same pytania - chodzi mi jednak o konserwacje - mgr. konserwacji może składać ''papiery''..... będzie mi miło jeśli podzielisz się ze mną swoimi wiadomosciami nt. studiów doktoranckich.

Hergon_pl

Wysłany: Czw Gru 18, 2014 4:17 pm   

Co rozumiesz po przez stwierdzenie studiów doktoranckich z "wolnej stopy? " Bo szczerze mówiąc to nie bardzo rozumiem na czym miałby to polegać więc wyjaśnij szczegóły. Zresztą szereg informacji było na samej stronie ASP,bo domyślam się ze w dziekanacie ciężko jest się tego dowiedzieć z wiadomych względów.

Basha

Wysłany: Śro Sie 07, 2019 2:08 pm   

hej! ile +/- kosztuje doktorat z wolnej stopy na asp? Znaczy nie chodząc do szkoły doktoreskiej? Czy doktorant z wolnej stopy ma parwo ubiegania się o stypendium? Czy ma w ogóle legitymacje doktorancką?

Odpowiedz do tematu