Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekrutacja 2011
Autor Wiadomość
jeżyna 
hedgehog in the fog

Wysłany: Czw Maj 05, 2011 11:00 pm   Rekrutacja 2011

Otwieram temat dla tegorocznych zdających w celu wymiany informacji/ wzajemnej pomocy/ wsparcia/ wspólnego snucia domysłów. :razz:
Na początek: czy ktoś zdaje drugi raz i może się podzielić wrażeniami z zeszłego roku?

Gość

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 6:13 pm   

Ja w tym roku będę zdawać pierwszy raz. Mam pytanie odnośnie trzeciego etapu. Na czym polegają pytania które może zadać komisja. Jakie były w zeszłych latach. Kiedyś czytałam że matura z historii sztuki zwalnia z tych pytań, czy to prawda? Prosze o szybką odpowiedź.

Gość

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 6:42 pm   

Etap III
Egzamin teoretyczny (ustny) - sprawdzający podstawowe wiadomości z zakresu technologii dzieł sztuki, specyfiki zawodu konserwatora, muzealnictwa i ochrony dóbr kultury oraz bieżących wydarzeń kulturalnych. Kandydat losuje zestaw 3 pytań.

nic o histori sztuki tu niepisze więc domyślam sie że nie zwalnia

jeżyna 
hedgehog in the fog

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 7:01 pm   

Macie gotowe teczki?

Gość

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 7:58 pm   

mam straszny dylemat co w niej pokazać

Gość

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 6:42 am   

Co się tyczy tego trzeciego etapu. Wiecie cos? W litereaturze polecają kilka lektur uzupełniaących ale est tam jedna autorstwa Hoplińskiej. Umiecie coś z niej? Jaki macie w ogóle pociom na ten trzeci etap?

jeżyna 
hedgehog in the fog

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 12:29 pm   

Ja nie mam żadnego:/ Tzn. zdawałam historię sztuki parę lat temu na maturze, coś tam pamiętam, ale z zakresu muzealnictwa i ochrony dóbr kultury nie jestem w ogóle przygotowana. Z lektur podanych na stronie mam w domu tylko Osińską i Estreichera. Czas się rozejrzeć za resztą książek.
Ej, może zalogujcie się (rejestracja jest błyskawiczna), bo nie wiadomo, kto jest jakim "gościem".

Gość

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 2:03 pm   

ale tak jest zabawniej kiedy niewiadomo kto jest kim :P

steppenwo1f
beat generation

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 2:17 pm   

na III etapie macie bardzo różnorodne pytania. jak ja zdawałem miałem np. co to jest akwatinta i akwaforta. albo dostajesz obiekt i co należy na początku zrobić (zapoznać się z historią, jakieś badania zrobić itp). były też o wątki muru, o zabytki z miasta z jakiego się pochodzi (wymienić) itp itp.
na wiele pytań odpowiedzi są w Słowniku terminologicznym sztuk pięknych ;)

Gość

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 5:21 pm   

:lol: a ja mam głupie pytanie po ile macie lat
bo ja mam 23 i szczeże muwiąc czuje sie za stara :P

Gość

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 7:39 pm   

19

Gość

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 7:48 pm   

a jeżynko :) a ty ile ??

jeżyna 
hedgehog in the fog

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 9:58 pm   

O masakra, nawet nie będę pisać.
3 pozycje ze spisu lektur znalazłam w pdfach na chomiku.
Steppenwolf, jak wybrnąłeś na rozmowie, byłeś przygotowany na te pytania? Wątki muru, hmm...

steppenwo1f
beat generation

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 11:23 pm   

Wątki akurat koleżanka miała. Jeśli dobrze pamiętam to się losowało pytania więc się powtarzały chyba. np co do tej akwatinty i akwaforty to pamiętałem że techniki graficzne, potem sobie trochę więcej przypomniałem. ale tak na luzie jakoś to było, tylko gadać trzeba a nie milczeć. a i nie chcieli długo słuchać - bardziej sprawdzić czy siedzi się w temacie i nie jest to obce

jeżyna 
hedgehog in the fog

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 12:33 am   

Dzięki. To pocieszające.
Edit: jakie masz wrażenia po prawie 3 latach? Z tą chemią i fizyką pewnie ciężko, nie?

Odpowiedz do tematu