Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekrutacja 2011
Autor Wiadomość
steppenwo1f
beat generation

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 8:28 am   

Ee niee. Na początku teorii trochę, ale to taka trochę fizyka jak w szkole (dość podstawowa). A potem na fizyce głównie o sprzęcie i technologiach (np. mikroskopia elektronowa itp) gdzie nie ma trudnych rzeczy i zbytniego wgłębiania się w szczegóły. I ćwiczenia, całkiem fajne (UV, IR, RTG itp)
Z chemią podobnie, na drugim roku bardzo fajne ćwiczenia z identyfikacji pigmentów. Trochę teorii trochę zabawy XD. Na trzecim dopiero o polimerach, syntetykach itp co jest trochę trudniejsze.
Wrażenie ogólnie dobre, choć czasu mało :/

jeżyna 
hedgehog in the fog

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 7:19 pm   

Steppen, dzięki i sorry, że jestem taka upierdliwa :???: , ale mam jeszcze pytanie o 3 część 2 etapu, czyli kompozycję. Jak to dokładnie wygląda? Jest podany temat i rysujemy z wyobraźni? Tzn. malujemy? Jak to wyglądało za waszych czasów, mieliście problem z zadaniem?
Dzięki z góry

steppenwo1f
beat generation

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 8:02 pm   

mieliśmy temat który masę razy się powtarzał - człowiek i praca.
rok czy dwa lata temu był chyba człowiek w przestrzeni. malujesz z wyobraźni. Raczej nie było problemów, tylko byleby zbytnio nie wydziwiać ;)

Gość

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 12:54 pm   

W literaturze dotyczącej trzeciego etapu jest: J. Werner, Podstawy technologii malarstwa i grafiki, Warszawa - Kraków 1989. Proszę, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy z tego też zadawane są pytania? To dość istotne, bo pozycja ta wydaje mi się trudna do opanowania przez taki okres czasu a jest tam wiele nowych rzeczy. Co polecacie do nauki na trzeci etap poza już wyżej proponowanym Słownikiem Terminów Plastycznych.
Mam także pytanie podnośnie drugiego etapu, trzeciego zadania. Jak ma wyglądać ów obraz np. człowiek a sport. Moglibyście podać przykłady? NIe rozumiem pojęcia ,,nienazbyt wymyślne".
Dziękuje.

Gość

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 4:02 pm   

tak myśle że jeśli dla cibie Podstawy technologii malarstwa i grafiki są czymś nowym i trudnym do opanowania to czy aby na pewno wybierasz sie na dobre studja ??

Gość

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 5:52 pm   

no dobra jeżeli budowa pigmentów oraz terminy typu skróty od oleju lnianego są dla Ciebie pestką to może to przemyśle geniuszu!

Gość

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 5:52 pm   

przeglądałeś tą książkę Geniuszu?

Gość

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 5:54 pm   

Przepraszam pomyliłam się co do literatury, miałam na myśłi J. Hopliński, Farby i spoiwa malarskie, Wrocław 1990.. Co mi o tym powiesz?

Gość

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 5:42 am   

Popieram osobę wyżej, jak to jest z ta Hoplińską?

jeżyna 
hedgehog in the fog

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 12:31 pm   

Ja nawet nie mam tej książki. Zostawiam to na później

steppenwo1f
beat generation

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 6:55 pm   

Hoplińskiego i Ślesińskiego warto chociaż przejrzeć. A jak się już dostaniesz na studia, to raczej powinno się posiadać.

jeżyna 
hedgehog in the fog

Wysłany: Śro Maj 25, 2011 3:56 am   

Ślesińskiego w spisie nie mamy, z lektur tu na miejscu mam Estreichera, Osińską, Białostockiego (te znam), Wernera i Kozakiewicza (z którymi muszę się bliżej zapoznać). Na Hoplińskiego to chyba tylko w bibliotece ASP można liczyć... :neutral:

rheedii

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 9:48 pm   

Przyłączam się do wątku, gdyż także zamierzam w tym roku zdawać. Zamiary zamiarami, przygotowania przygotowaniami, ale decyzję tą jeszcze muszę przemyśleć. Wszystko na wariackich papierach robię :wink: . A wy jak tam, teczki skompletowane?

Gość

Wysłany: Pią Maj 27, 2011 12:07 pm   

u mnie całkowicie :)

Gość

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 5:28 am   

Mam pytanie dla kandydatów, jakimi farbami będziecie malować w drugim etapie? Akryle czy oleje?

Odpowiedz do tematu