Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ptah
Wto Sie 14, 2007 3:53 pm
Teczka...
Autor Wiadomość
brolique
Gość
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 2:55 pm   Teczki

czy uczelnia zwraca teczki z pracami po ich ocenie? czy tez moze przepadaja? jest ktos w stanie mnie poratowac informacja? z gory thx

simpulokles

Wysłany: Sob Cze 11, 2005 7:14 am   Re: a propo teczek

Po co mieliby Ci ja zabierac? :] Mozesz byc spokojny

cocacoladream

Wysłany: Wto Wrz 27, 2005 10:26 pm   

jak bedziesz miec w teczce kradzione rysunki Matejki to moga zabrac

....................?
Gość
Wysłany: Wto Maj 23, 2006 5:41 pm   PILNE!!!

Mam takie małe pytanie. Kiedy należy złożyć teczkę z pracami domowymi? W czasie egzaminów czy może podczas składania dokumentów?

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Wto Maj 23, 2006 6:22 pm   Re: PILNE!!!

teczka jest integralną częścią egzaminu wstepnego.
Poza tym teczki się nie "składa" ale osobiście prezentuje przed komisją...

Myśle że jesli planujesz zdawanie na ASP to powinienneś/ powinnaś SZYBKO się zorientowac co i jak bo to zgroza nie wiedziec takich rzeczy.

Yvette

Wysłany: Wto Maj 23, 2006 7:39 pm   Re: PILNE!!!

no właśnie słyszałam, że się ją prezentuje....znaczy się opowiada się o swych pracach czy jak ...bo co jak co ale tego nei pisze na stronce a profesorowie cos ciezko zorientowani sa:?

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Wto Maj 23, 2006 8:17 pm   Re: PILNE!!!

Wykłada się samemu prace (asystenci Troche w tym pomagaja by sprawnie szło) a potem się asystuje przy oglądaniu ich przez komisje. Mówi sie tylko to o co komisja poprosi. Zawsze pyta po jakiej szkole jesteś i jak dawno temu zdawałeś/aś maturę. Może taż zadac dowolne inne pytanie w zależności od ich widzimisie..ale są to ogólniki typu "dlaczego wybrał pan/pani <nazwa wydziału>", "czego oczekuje pan/pani od studiów", "jaki jest pana/pani ulubiony Twórca i jednym zdaniem - dlaczego" itd.

Moga też zapytać o jakąs Twoją konkretna pracę, jej genezę itd.

Ogólnie taka forma jest od niedawna i powstała po to by pozbyć się popularnych plotek (najprawdopodobniej w pełni urojonych) , że komisja wogóle nie oglada części teczek.

Yvette

Wysłany: Śro Maj 24, 2006 2:11 pm   Re: PILNE!!!

no dzięki bardzo... widze, że chodz jedna osoba tu co kolwiek wiem na tym forum:)

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Śro Maj 24, 2006 8:54 pm   Re: PILNE!!!

czuje się doceniony :D

Yvette

Wysłany: Czw Maj 25, 2006 7:33 pm   Re: PILNE!!!

no czuj się czuj:)

Gość

Wysłany: Sob Maj 27, 2006 4:13 pm   Teczka...

HEJ, właśnie się przestraszyłem, czytałem posty z forum ASP w Łodzi i było coś takiego "tylko nie wyskocz i nie pokaż prac na formacie A3", a ja w tym roku mam zamiar spróbować do Was na wydział GRAFIKI i mam raczej dużo prac na tym formacie a nawet mniejsze!!!!!czy to jest takie ważne te prace są bardzo różne mam też prace pełnowymiarowych bristoli, aha czytałem jeszcze w którymś z 'tutejszych ' postów że jak się ma dużo mniejszych prac żeby porobić z nimi plansze i tym samym przyspieszyć cały mroczny proces PREZENTACJI, jak myślicie dobry to pomysł??? why tutaj tak mało ludożerki się wypowiada...

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Sob Maj 27, 2006 6:31 pm   Re: ...TECZKA

To ja nawołuje do budowania plansz i jest to jedyna metoda która pozwoli Ci pokazać WSZYTKIE prace. Pomyśl sobie...masz ok 5 minut na rozłożenie całej teczki... Nie da się w tym czasie użołyć pliku papierów A3. (zwłaszca jesli zalezy Ci by Twoja prezentacja nie wygladała jak stos śmieci).

A co do tego "kogoś" kto takie mądrości prawi to mogę całkowicie kompetentnie powiedziec że nie ma racji. Ja miałem duzo prac A3...i A4 też... w formie szkiców.
Nie zmienia to jednak faktu, że formaty te miałem poprzyczepiane do plansz B1 (białych lub szarych) a fotografie do czarnych.

jork
Gość
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 10:08 am   odnośnie teczki

mam pytanie odnośnie teczki a dokladnie 20 rys na wydzial arch. wnetrz. Czy pokazujecie tylko cale studium postaci czy tez jakies inne typu rysunki dloni, studium glowy i inne? czy jednak musi to byc tylko i wylącznie studium całej postaci?

Gość

Wysłany: Czw Cze 15, 2006 8:43 pm   

hej! nie musisz dawac tylko i wylacznie postaci! Pokaz rozne rysunki: szkice, /wieksze i mniejsze formaty/ martwe natury, pejzaze. Aha, nikt ich przeciez nei liczy ;) )) chodzi o to ze 20 rys to tak dla orientacji, zeby nie przeladowac teczki ale tez nie przyniesc za malo prac ;) jak masz np. jakas architekturke na formacie a3 to uloz kilka na podkladzie 100x70. najlepiej na jakims szarym bristolku. Unikaj kolorowych kartonow :wink: latwiej bedzie Ci pokazac te rysunki , zawsze tez wygladaja ciekawiej. i co jeszcze...przed egzaminem duzo spij i duzo zjedz! ubierz sie lekko prawie wcale, bo wydzial jest jak wiesz na poddaszu i na egzamie leje sie z sufitu!!
;) )) powodzenia!!!

Gość

Wysłany: Czw Cze 15, 2006 8:49 pm   

a co do samej postaci jeszcze bo chyab to Cei interesowalo :D to rece czy szkice glowy mozesz pokazac w formie jednej planszy 100x70. a studium calego ludzika dobrze jest pzredstawic w calosci, patzra na kompozycje, proporcje i te wszystkie sprawy, wiec pokaz duzo postaci i najlepiej w roznych techikach jesli rysujesz sepią, weglem .. poprostu rozmaicie!

Odpowiedz do tematu