Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ptah
Wto Sie 14, 2007 4:52 pm
Egzamin - grafika
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Pon Cze 18, 2012 1:42 pm   

U mnie tez niezaliczone. Jak czlowiek malo pracuje to takie sa efekty... Trudno!
Ale mam pytanie (moze przyda sie za rok ;) ). Czy jezeli w teczce zabraknie zdjec a beda same szkice i obrazy (mniej wiecej tyle co w wymaganiach) to zmniejsza to szanse dostania sie? Oczywiscie talent przede wszystkim, ale zastanawiam sie czy brak "dokumentacji innych dzialan artystycznych" jest duzym minusem?

Gość

Wysłany: Pon Cze 18, 2012 1:52 pm   

Witam serdecznie
Chciałam zapytać o kolejność wykonywania zadań egzaminu praktycznego. Wiem, że obejmuje on serię zadań rysunkowo-malarskich z natury, kompozycję oraz, że trwa trzy dni. Czego należy się spodziewać pierwszego dnia? Czy będzie to rysunkowe studium postaci, czy malarska martwa? Nie wiem na co się przygotować:) I jeszcze takie pytanko, czy oceniane będą te 3 prace: malarska, rysunkowa i kompozycja, czy również jakieś szkice?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Gość

Wysłany: Pon Cze 18, 2012 2:15 pm   

Mam pytanie a propos materiałów, potrzebnych na egzaminie praktycznym. Czy np. punkt "tusze typu ecoline" oznacza, że mamy mieć ze sobą jakąś gamę kolorystyczną (tak jak w przypadku farb)?

Gość

Wysłany: Pon Cze 18, 2012 3:12 pm   

wszystkie pytania padały już na forum,

ja zaliczyłam, nie mając dokumentacji innych działań artystycznych czyt. zdjęć, ale teczka prezentowała różne techniki i różne tematy

http://www.asp.krakow.pl/...akandydatow-138 tutaj wszystko a propo praktycznego, ale wydaje mi sie, że powinniśmy dostać jeszcze jakieś bliższe info na skrzynkę grupową, a najwyżej dzwońcie na wydział

Gość

Wysłany: Pon Cze 18, 2012 9:13 pm   

Czy można olejami malować na egzaminie? Czy lepiej akrylami?

Gość

Wysłany: Pon Cze 18, 2012 9:26 pm   

http://www.asp.krakow.pl/...akandydatow-138

" farby olejne, temperowe lub akrylowe (do wyboru)"

Gość

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 9:33 am   

czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy ecoliny na egzaminie z malarstwa są NIEZBĘDNE? Bo nie wiem, czy teraz rzucać wszystko i wydawać na to kupę forsy... A czasu mało, szczególnie jeśli ktoś jedzie 400km na ten egzamin:/

Gość

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 11:07 am   

ja nie biore bo nigdy nie używałam więc jaki to ma sens

Gość

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 12:09 pm   

Te ecoliny przydadzą się pewnie paru osobom przy wykonywaniu szkiców malarskich, ale to równie dobrze można zrobić pastelami, kredkami, farbami... to chyba chodzi o to, żeby każdy przyniósł to, co mu najbardziej podchodzi.

Gość

Wysłany: Sob Cze 23, 2012 1:57 pm   

Czy ktoś mógłby opisać, co było na tegorocznym egzaminie?

Gość

Wysłany: Sob Cze 23, 2012 3:49 pm   

1. szkice technikami kolorowymi modeli w obraniach i studium malarskie modela w ubraniu
2. szkice rysunkowe akt i studium aktu
3. wykonac logo WG czarno białe(A4), i zachęcić do a) adopcji zwierzaka b) oszczędzania wody cz-b plus można było użyć 1 koloru(A3)

Gość

Wysłany: Sob Cze 23, 2012 10:35 pm   

Dzięki. A jak z czasem?

Gość

Wysłany: Nie Cze 24, 2012 7:32 am   

1 dzień:

2h - szkice malarskie modela, co pół godziny zmiana pozy, można było zrobić szkiców ile się chciało, ale trzeba było wybrać z nich ostatecznie trzy.

4h - studium modela w ubraniu dowolną techniką malarską

2 dzień:

1h - rysunkowe szkice aktu, co 10 minut zmiana pozy, na końcu wybrać pięć szkiców do oceny

5h - rysunkowe studium aktu

3 dzień:

na 2 zadania opisane w poście powyżej - ok. 6 godzin

Gość

Wysłany: Nie Cze 24, 2012 7:33 am   

czy wyniki drugiego etapu też dostaniemy w poniedziałek, tak jak to miało miejsce po teczkach?

Gość

Wysłany: Nie Cze 24, 2012 9:01 am   

zapewne tak

Odpowiedz do tematu