Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs rysunku i malarstwa
Autor Wiadomość
Myrtille 
Myrtille

Wysłany: Wto Mar 05, 2013 1:06 pm   Kurs rysunku i malarstwa

Witam

Obecnie jestem uczennicą drugiej klasy liceum ogólnokształcącego. Nigdy wcześniej nie miałam styczności z profesjonalnym rysunkiem czy malarstwem. Wiem, że na naukę od zera jest już zdecydowanie za późno ale mam nadzieję, że przy odpowiednim nakładzie pracy uda mi się dostac na architekturę wnętrz. Czy możecie mi polecic dobry, intensywny kurs rysunku i malarstwa? Proszę o szybką odpowiedź. Chciałabym zacząc od zaraz.

justynach

Wysłany: Wto Mar 05, 2013 9:23 pm   Re: Kurs rysunku i malarstwa

Myrtille napisał/a:
Witam

Obecnie jestem uczennicą drugiej klasy liceum ogólnokształcącego. Nigdy wcześniej nie miałam styczności z profesjonalnym rysunkiem czy malarstwem. Wiem, że na naukę od zera jest już zdecydowanie za późno ale mam nadzieję, że przy odpowiednim nakładzie pracy uda mi się dostac na architekturę wnętrz. Czy możecie mi polecic dobry, intensywny kurs rysunku i malarstwa? Proszę o szybką odpowiedź. Chciałabym zacząc od zaraz.

Czesc, jestem z wydz. arch. wnetrz 2rok. Ja tez skonczylam Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie, rys i malarstwa zaczelam sie uczyc tak naprawde w 2kl. i nie przeszkodzilo mi to aby dostac sie na studia stacjonarne. Nadal nie sa to moje mocne strony, ale bardzo chcialam studiowac arch wnetrz i duzo rysowalam, chodzilam na rys 1-2 w tygodniu. Jesli na czyms bardzo ci zalezy i pracujesz na to to kazdy mur da sie przeskoczyc ;) Zycze powodzenia ;)

Bunia4

Wysłany: Czw Mar 14, 2013 1:57 pm   

Osobiście nie korzystałam z żadnego kursu bo chodziłam do liceum o kierunku artystycznym i udało mi się dostać na ASP, ale przejrzyj stronkę http://www.uczelnie.pl/in...&rp_kierunek=63 może coś wynajdziesz na ten temat.

Pracownia OKO
Pracownia OKO

Wysłany: Wto Mar 04, 2014 3:12 pm   

Zapraszamy na kursy przygotowujące do egzaminów na ASP do Pracowni OKO - pierwszej w Polsce pracowni z prestiżową rekomendacją CANSON. Dla każdej osoby całkiem indywidualny program. Zajęcia prowadzą wykładowcy, artyści i absolwenci ASP - www.pracowniaoko.pl. Pierwsze zajęcia gratis!

Ul. Batorego 22 Kraków
www.pracowniaoko.pl
tel. 691 81 75 74

Hergon_pl

Wysłany: Pon Maj 05, 2014 5:09 pm   

A można znać ceny za taki kurs i lekcje? Bo każdy Użytkownik na pewno zapyta o to w pierwszej kolejności,więc im więcej szczegółów będziemy znali,tym rzecz jasna lepiej.

Szkoła Onamato 

Wysłany: Czw Lip 24, 2014 10:11 am   

W Szkole Malarstwa i Rysunku Onamato prowadzimy wakacyjne kursy artystyczne; od lipca do sierpnia będzie można zmierzyć się m.in. z aktem, plenerem oraz malarstwem olejnym. Cena za godzinę zegarową waha się w granicach 16-17 zł. Zapraszamy, :)

http://www.szkola.onamato.pl/
kursy@onamato.pl
tel.: 534 662 628

Hergon_pl

Wysłany: Czw Gru 18, 2014 4:21 pm   

Dziękuje za informacje,znajomy zastanawiał się nad tym czy nie zapisać się na taki kurs,ale ostatecznie zrezygnował,teraz przynajmniej znam ceny,. Domyślam się,że oferta nadal obowiązuje?

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Wto Lut 03, 2015 6:44 am   

Wszystko zależy o jakim wydziale asp mówisz.
W zależności od tego na co chcesz startować poleciłbym Ci różne kursy.

magdalena_magda

Wysłany: Czw Mar 05, 2015 12:02 pm   

Ptah, jaki kurs poleciłbyś osobie zainteresowanej studiowaniem na wydziale malarstwa? Nie jestem pewna, czy będę startować na ASP, czy może na uczelnię zagraniczną, ale zależy mi na naprawdę solidnym kursie z malarstwa olejnego.

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pią Maj 15, 2015 8:09 pm   

Możesz spróbować różne kursy. Większość z nich ma pierwsze zajęcia gratis.
Wybierzesz ten, który najwięcej Ci powie o malarstwie.
Uważaj tylko - wybieraj ten, który dużo daje a nie ten na którym jest miło i "pan chwali moje prace".

Zwracałbym uwagę na liczebność grupy i doświadczenie osób prowadzących.
Jeśli grupa liczy np. 20 osób jednocześnie to szansa, że się dużo dowiesz jest niewielka.
Jeśli zajęcia prowadzi gówniarstwo nadal będące na studiach albo świeżo upieczeni magistrzy, którym jeszcze nie opadło wybujałe ego, mogą Ci nawet zaszkodzić.
Uważaj też na dziadków - mają wiedzę ale często zupełnie inną niż ta, która panuje na uczelni.
ASP zmienia się, komisja egzaminacyjna odmładza się. Czasem rozmawiam z osobami, które prowadził jakiś 60-letni malarz i gotowe są do zdawania na ASP ale w 1980 roku.

Hergon_pl

Wysłany: Wto Cze 02, 2015 7:11 am   

Zgadza się,nawet tutaj na forum znajdziesz szereg wątków dotyczących kursów czy teraz z tego co czytam także nowość- Akademie Letnie dla kandydatów i osób zdających do ASP,z tym że nie wiem kto prowadzi zajęcia oraz jaka jest liczebność grup.

Henryk

Wysłany: Śro Wrz 23, 2015 4:50 pm   

Cześć, zapraszamy do Henryka / www.tenhenryk.pl/, który mieści się przy ulicy Wrzesińskiej 4/1. Prowadzimy zajęcia z rysunku i malarstwa, rysunku architektonicznego oraz wzornictwa/architektury wnętrz. Kursy prowadzą doktoranci z krakowskiej ASP. Uprzedzając Wasze pytania, zajęcia odbywają się zgodnie ze wcześniej przygotowanym programem, ale istnieje możliwość dołączenia do grupy w trakcie trwania roku szkolnego.

Czekamy na Was w środy, czwartki, soboty i niedziele.

TOTUrysuj
Rysunek/malarstwo

Wysłany: Sob Paź 03, 2015 9:37 pm   GDZIE NA KURS RYSUNKU?

Hej! Zapraszamy do Szkoły Rysunku TOTU! To właśnie Tu przygotowujemy do egzaminów z rysunku i malarstwa na takie kierunki jak:

- Wzornictwo
- Archiektura Wnętrz
- Projektowanie ubioru
- Architektura
- Architektura Krajobrazu
- Grafika

Dostępne są różne profile i dogodne tryby nauki. W zależności od poszczególnych profili kierunkowych zajęcia prowadzą artyści plastycy, graficy i architekci.

Kursy rysunku w bardzo dobrych cenach:
320zł - 4 zajęcia z rysunku/malarstwa + 4 zajęcia z pracy nad kreatywnością + 1 zajęcia dodatkowe jako powtórzenie wybranego tematu
480zł - 8 zajęć z rysunku/malarstwa + 4 zajęcia z pracy nad kreatywnością + 1 zajęcia dodatkowe jako powtórzenie wybranego tematu

20zł - Historia sztuki - wykłady + ćwiczenia z anailizy dzieł sztuki
20zł - wykłady z historii ubioru
20zł - wykłady z historii projektowania form przemysłowych

Każde zajęcia trwają 4 godziny zegarowe. Rozpoczynają się wprowadzeniem w tematykę, realizacją zadania i końcową korektą.
Pod koniec roku razem kompletujemy teczkę prac i portfolio.
Przygotowaliśmy już wielu kandydatów, którzy dziś studiują na różnorakich kierunkach ASP. Możemy pochwalić się tym, że nasi kursanci dostają się zawsze w pierwszej dziesiątce.
Zapraszamy!

http://totu.net.pl/
https://www.facebook.com/KursRysunkuTOTU

Hergon_pl

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 1:15 pm   

W sumie powyżej masz już kilka namiarów,które możesz sprawdzić i wybrać które z tych szkół lub kursów rysunku,malarstwa,będzie Ci najbardziej odpowiadać. Daj też konieczne znać na forum jakie są Twoje wrażenia.

Onamato

Wysłany: Sob Kwi 02, 2016 1:20 pm   Kurs malarstwa i rysunku

Zapraszamy do Pracowni Onamato, mieszczącej się w Krakowie, przy ul. Brackiej 7/4. Organizujemy kurs malarstwa i rysunku dla pasjonatów oraz kandydatów na ASP. W ofercie mamy m.in. kurs malarstwa olejnego oraz kurs aktu. Zajęcia prowadzą absolwenci i doktoranci krakowskiej ASP. Spotykamy się w soboty i środy. Można dołączyć w każdej chwili :) Szczegóły dostępne są na naszej stronie: http://onamato.pl/
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem:pracownia@onamato.pl

Odpowiedz do tematu