Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Ptah
Czw Sty 23, 2014 2:33 pm
Jakie Książki dola początkujących rysowników ?
Autor Wiadomość
wolf20ss

Wysłany: Sob Sty 11, 2014 10:51 pm   Jakie Książki dola początkujących rysowników ?

Witam jestem tu nowy , od nie dawna zainteresowałem się malowaniem ale jestem w tym kompletnie a maluje raczej przeciętnie a malowanie traktuje raczej jako hobby ale chciał bym ładnie malować i tu moje do was czy są jakieś dobre książki dla początkujących ? proszę odp

wolf20ss

Wysłany: Nie Sty 12, 2014 11:24 am   

odpowie ktoś na moje pytanie ?

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 2:20 pm   

Malarstwa nie uczy się z książek.
Jak chcesz się uczyć to pokaż swoje prace komuś kto się na tym zna lub zapisz się na kurs :)

wolf20ss

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 7:31 pm   

tak maluje na razie nic wielkiego ale chciał bym lepiej chyba po to wydają t książki żeby się coś z tego nauczyć na pewno znacie jakież możecie mi polecić

1598396_1445590338986556_1730256468_n.jpg
Plik ściągnięto 179 raz(y) 69.25 KB

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 10:26 pm   

Książki wydają po to żeby zarobić na nich pieniądze a nie żeby czegoś uczyć.
Jeśli chcesz się uczyć rysować to rysuj z natury a nie z komiksów.
Idź do kuchni i narysuj brudne gary w zlewie.

Wybacz że mówię Ci co innego niż chciałbyś usłyszeć... ale pytasz więc odpowiadam ;)

wolf20ss

Wysłany: Śro Sty 15, 2014 4:17 pm   

ale pewnie są jakieś książki z Technikami o takie mi chodzi wiem że to nie zastąpi praktyk ale chcę się techniki nauczyć

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 7:45 am   

Są... tam samo jak na każdym basenie jest tablica, na której jest wytłumaczone pływanie kraulem, motylkiem i żabką. Usiłujesz przekonać mnie że nauczysz się pływać gapiąc się na taką tablicę.

Nie nauczysz się... powiem więcej. Jeśli kiedykolwiek chciałbyś się naprawdę uczyć rysowania to taka książka Ci zaszkodzi. Ktoś będzie musiał oduczać Cię tego co w książce wyczytałeś. Jeśli dalej chcesz się upierać że jednak książka jest świetnym pomysłem - śmiało.
Zadałeś pytanie - dostałeś odpowiedź. Zrób z nią co chcesz.

wolf20ss

Wysłany: Pon Sty 20, 2014 2:33 pm   

a jakie blogi z technikami np patrze na rysunek chcę go narysować taki jak jest na obrazku w moim przypadku jest to monitor szkicuje ale zawsze praktycznie nie wychodzi mi to są pewnie jakieś techniki i właśnie po ta książka technika szkicowania cieniowania o takie coś mi chodzi

wolf20ss

Wysłany: Wto Sty 21, 2014 10:42 pm   

Proszę jednak o polecenie mi książki :P xd

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Śro Sty 22, 2014 3:22 am   

Upierasz się jak osioł.
Jeśli chcesz uczyć się przerysowywać to przerysowuj.
Weź rysunek i patrząc na niego narysuj taki sam.
Jak zrobisz 100 prób to setna będzie znacznie lepsza od pierwszej.
To kwestia wprawy a nie magicznej techniki o której głupoty wypisujesz.
Ludzie którzy potrafią rysować różnią się od tych którzy nie potrafią nie tym że poznali cudowną technikę tylko tym że wykonali sto tysięcy rysunków... i to nie "przerysowań" ale rysunków. Technika polega na obserwacji natury... przerysowywanie cudzych prac niewiele uczy i wpuszcza w pewną manierę w której nigdy się nie będzie choć w połowie tak dobrym jak jej autor (któremu przychodzi naturalnie i jest wynikiem "zdrowej" nauki).

Chcesz książkę? Proszę bardzo - Anatomia dla Artystów, Sarah Simblet.
Może przynajmniej poduczysz się ludowy człowieka.

wolf20ss

Wysłany: Śro Sty 22, 2014 8:20 pm   

Czyli mówisz że do tego trzeba mieć jakieś specjalne zdolności ? chyba na złe forum trafiłem jeśli nie mogą mi pomóc wybrać książki a co jak bym chciał mangę rysować tam podobno są jakieś rady portrety itd przecisz są jakieś techniki rysunku i nie wmawiaj mi że nie ma szkicowanie cieniowianie jak mam się niby tego sam nauczyć wole już się na kimś wzorować bo sam nic nie wykombinuje .

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Czw Sty 23, 2014 2:30 pm   

Skoro dobrze wiesz jak się masz uczyć to ucz się po swojemu.
Jeśli dziwi Cię, że do rysunku potrzebne są szczególne zdolności a Twoją ambicją jest przerysowywanie mangi to faktycznie na złe forum trafiłeś.

wolf20ss

Wysłany: Pią Sty 24, 2014 12:34 pm   

Jeśli dziwi Cię, że do rysunku potrzebne są szczególne zdolności ( A trzeba mieć to w takim razie powiec jak ty się uczyłeś ja nie mam możliwości chodzenia na na żadne tego typu kursy i nie stać mnie na nauczyciela korepetycje więc szukam czegoś co by mi się mogło przydać nie wiem proszę mi coś doradzić Pozdrawiam .

Ptah 
Dawniej Rasputin

Wysłany: Nie Sty 26, 2014 2:04 pm   

A po co chcesz uczyć się rysować?
Wiążesz z tym swoją przyszłość - chcesz zdawać do jakieś plastycznej szkoły i zostać kiedyś rysownikiem/malarzem... czy po prostu lubisz batmana i chcesz żeby wychodził Ci lepiej niż teraz?

Hergon_pl

Wysłany: Pon Maj 05, 2014 5:08 pm   

To właśnie zasadnicze pytanie bo jeżeli rysujesz sam dla siebie- rób to dalej,poczytaj też szereg artykułów na forum,wyznaczników,chociaż moim zdaniem nikt nie powie Ci jak rysować aby robić to lepiej bo każdy ma swój styl i "kreskę". Co innego gdybyś przygotowywał się do egzaminów,wtedy dodatkowe lekcje byłyby niezbędne.

Odpowiedz do tematu