Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ptah
Wto Sie 14, 2007 4:58 pm
Konserwacja i restauracja dzieł sztuki
Autor Wiadomość
Jaboo

Wysłany: Śro Lis 29, 2006 4:44 pm   Konserwacja i restauracja dzieł sztuki

...

skubida

Wysłany: Nie Gru 03, 2006 3:36 pm   Re: Konserwacja i restauracja dzieł sztuki

siemano :D chciałam zapytać jak właściwie wyglądają studia na tym kierunku (ofkors tak od środka...)? Jeśli ktoś może to napiszcie jakie przedmioty są wykładane i czy dużo jest zajęć praktycznych, z góry dzięki

kastell

Wysłany: Śro Sty 31, 2007 7:33 pm   Re: Konserwacja i restauracja dzieł sztuki

to ja odpowiadam od srodka jako stara studentka:)
studia na konserwacji daja naprawde wiele satysfakcji no i przede wszystkim zawód:) pracujemy w konserwaci wlasciwie juz od 2 roku studiow i po skonczeniu ich raczej nie mamy problemow ze znalezieniem roboty w zawodzie. Dodam jeszcze ze zdajac na ten kierunek wcale nie bylam do konca przekonana ze chce to robic, a studia utwierdzily mnie w tym, ze dokonalam wlasciwego wyboru ALE...
Ale sa rowniez wady...i to dosc spore. Mianowicie nastaw sie na wyciecie z zyciorysu pierwszych 4 lat...
Zajecia sa od pon do piatku dokladnie caly dzien i to zajecia obowiazkowe! Na roku jest ok 12 osob wiec nie ma szans niechodzic na wyklady i cwiczenia bo od pierwszych zajec wszyscy wykladowcy Cie znaja. Zawsze jest pelno dodatkowej roboty i sie przesiaduje dodatkowo w szkole jeszcze w weekendy (na pierwszym i drugim roku przerobilam tak mnostwo weekendow...i nie dlatego ze jestem jakims tam kujonem, ale poprostu inaczej z niczym nie wyrobisz sie na czas i wszyscy tak robia...)
Raczej mozna zapomniec o dorabianiu i wogole pracowaniu w ciagu roku, poprostu nie jest to fizycznie mozliwe, chyba ze znajdziesz jakas robote w nocy...:)
Sesja jest delikatnie mowiac dramatyczna, na 1 szym i 2 roku ok 12 egzaminow i to nie jakies banaly ale przedmioty typu;
anatomia, chemia, fizyka, petrografia, fotogrametria, mikrobiologia, materialoznawstwo, technologie, filozofia, socjologia, hist sztuki, hist sztuki polskiej, konserwatorskie przedmioty itd. dodatkowow oczywiscie przedmioty typowe dla ASP jak rys czy malarstwo (przeglady) (wymienilam tylko niektore przedmioty...)
I jak czlowiek juz to przejdzie nie ma wakacji...lecz PRAKTYKI ktore sa obowiazkowe i trwaja 1,5 miesiaca...

Tak wiec z reka na sercu moge polecic ten kierunek, jesli jestes gotowy na poswiecenia...:) i sesje ktorej sie nie da do niczego innego porownac... (a mam znajomych na prawie i medycynie i naprawde maja lzej! bo wiedza ktora od nich wymagaja nie jest az tak rozlegla i nie musza chodzic na wszystkie wyklady)
Kiepsko tez jesli chodzi o pracowanie w czasie studiow ,nie mowiaz juz o zakladaniu rodziny czy rodzeniu dzieci:) (choc co jakis czas zdarzaja sie takie dziewczyny i tez sobie jakos radza:)
No i na 5 i 6 roku jest juz naprawde lekko i zaczyna sie zyc:))))
ale pierwsze miesiace sa naprawde ciezkie bo trudno sie przyzwyczaic do takiego trybu zycia...:))))

Ok to by bylo na tyle
p.s dodam jeszcze ze na wydziale sa praktycznie same dziewczyny...:) i to w wiekszosci b ladne:)))))

skubida

Wysłany: Nie Lut 04, 2007 11:25 am   examy...

hm... "4 lata wyjęte z życiorysu"... brzmi ciekawie :D dzieki wielkie za wyczerujące info, mam jeszcze pytanko odnośnie egzaminów wstępnych: jakie prace najlepiej złożyć w teczce, czy coś z natury czy można użyć wiecej wyobraźni?no i jakie techniki, format... (tego nie znalazłam na stronce ASP :( ... lipa) nie wiem tez za bardzo na co nastawić się na examinie teoretycznym, podobno pytania dotyczą przede wszystkim sztuki Krakowa...

kastell

Wysłany: Nie Lut 04, 2007 6:34 pm   Re: examy...

nie szukaj nic na stronie tej bo tu nic nie ma...mozna w sekretariacie kupic informaTOR i tam jest podana dokladnie minimalna liczba prac i o ile mnie pamiec nie myli formaty.
Ale generalnie im wiecej prac tym lepiej:) i koniecznie musza sie znalezc jakies akty (to sie tez robi na egzaminie) technika jest dowolna choc z malarstwa warto miec glownie obrazy olejne i bron boze nie robic zadnych kopii!!!:) i raczej natura niz wyobraznia:) i duze ilosci szkicow tez sa w cenie:)
jesli egzamin praktyczny pojdzie czlowiekowi b dobrze:) to egzamin teoretyczny to tylko formalnosc:) a pyt sie losuje i dotycza wszystkiego od prehistorii po XX wiek, nie ma zadnego faworyzowania sztuki krakowa...
przede wszystkim warto isc na konsultacje ktore sie chyba odbywaja od marca i tam Ci dokladnie powiedza co masz do teczki dac, co wywalic i ewentualnie co dorobic

pozdrawiam

rh+ 

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 1:02 pm   

jest naprawde az tak ciezko? zaczynam pierwszy rok i nie wiem czy tego wlasnie mam sie spodziewac?

Ancalime 

Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 1:12 pm   

Hej! :)
Widze kurcze, ze to forum raczej wyjatkowo rzadko jest odwiedzane... :?
Mam nadzieje jednak ze ktos odpisze. Mam kilka pytan, jak to żółtodziub.
1) Czy orientujecie sie moze ile kandydatow przypada srednio na jedno miejsce?
2) Jakie prace (tematyka, formaty, technika) głównie wkładacie do teczki? Szkice, oleje, może pastele? Uwielbiam pastele, szczegolnie suche, ale widze ze nikt o nich nie wspomnial :(
3) Jaki temat mieliscie do przedstawienia na 2 czesci egzaminu?
no i 4) Czy chodziliscie na jakies kursy przygotowawcze???? Jesli tak i gdzies w Krakowie to BŁAGAM o namiary.
Wiem, ze wiekszosc tych pytan sie zapewne powtorzyla, ale generalnie nikt nie byl laskaw na nie odpowiedziec... :?
Bede wdzieczna za kazda wskazowke!! :D
Pozdrawiam cieplutko :)

rh+ 

Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 1:41 pm   

powiem tak, bylo w tym roku ok 80 osob moze, lacznie na rzeźbe i malarstwo, na rzezbe przyjmuja 6, na konserwacje malarstwa 12 - nie wiem tylko ile bylo na początku na kazdy wydzial z osobna. u mnie przynajmniej w teczce bylo przede wszystkim malarstwo olejne, martwe natury, ale nie tylko, zalezy co Ci wpadnie w oko, poza tym prace weglem i ołówkiem - głownie modeli, ubranych i akty bo bralam udział w kursie przygotowawczym Gratia Artis (zajecia przy pl. Matejki) gdzie mozna sie bylo zetknąc i oswoic z nagim ciałem ludzkim. i jeszcze duuuuzo małych szybkich szkiców,format od A4 przez 50/70 do 100/70 i inne pośrednie. temat na 3 czesxi egzaminu (czyli praca z wobrazni) byl dosc banalny, ale newt nie w wykonaniu tylko jako pomysł - "człowiek i praca"

Ancalime 

Wysłany: Śro Paź 03, 2007 9:34 am   

Dzieki wielkie za informacje :D Mogę się jeszcze tylko spytać ile płaciłaś za Gratia Artis? Zapewne były dość drogie :? Dzięki wielkie jeszcze rz!!! :D

Gość

Wysłany: Nie Maj 04, 2008 12:29 pm   

Mam pytanie do zorientowanych:)
Czy na ten kierunek są również studia niestacjonarne (zaoczne? wieczorowe?), bo ja sprawdzałam na stronach, to nie mam na ten temat wzminek, ale czy nie iwe ktoś, czy zamierzają coś takiego otworzyć, albo czy kiedyś były???

grzesiek

Wysłany: Pon Maj 05, 2008 7:51 am   

Witaj,

Anonymous napisał/a:
Czy na ten kierunek są również studia niestacjonarne (zaoczne? wieczorowe?), bo ja sprawdzałam na stronach, to nie mam na ten temat wzminek, ale czy nie iwe ktoś, czy zamierzają coś takiego otworzyć, albo czy kiedyś były???

Nie ma na Konserwacji studiow niestacjonarnych, (zcw) nie zamierzaja takowych wprowadzic, byc moze kiedys byly ale dawniej (ja tego nie pamietam).
Konserwacja jako jedyny kierunek w tym roku na ASP prowadzi rekrutacje na studia jednolite magisterskie (na wszystkie inne kierunki w tym roku nabor jest dwustopniowy).

pozdr.
Ostatnio zmieniony przez grzesiek Śro Maj 07, 2008 8:09 am, w całości zmieniany 1 raz  

wuel 
balsam dla durzy...

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 12:03 pm   

jak ktoś nie dostał się na konserwację, a chce płatnie studiować na asp, to zazwyczaj wybiera malarstwo.

pzdr.

Masz jakieś pytania? Grono ASP Kraków zna odpowiedzi :)

ASP Kraków @ Digart

nija
Gość
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 7:31 pm   

zdaje ktos z was na konserwacje?? ciezko sie dostac??na co zwracają uwage na egzaminie??bardziej warsztat czy własna tworczosc?? o co mniejwiecej pytają na teori??czy to prawda ze wolą kobiety niz facetów??

Ewa8
Gość
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 6:49 pm   

czesc, polecacie konserwacje malarstwa czy rzezby? dlaczego kopie obrazow nie sa mile widziane?

Gość

Wysłany: Pią Maj 23, 2008 3:33 pm   

Czesc, kolejne pytania do poinformowanych:
1) jak duzy moze byc format na egzaminie z malarstwa? na stronie jest napisany 50/70, ale chcialabym wiedziec czy w praktyce mozna malowac na wiekszym- 60/80, 70/100?
2)ile prac malarskich lepiej zrobic 1 czy lepiej 2(slyszalam ze w koncowym etapie pzy sztaludze mimo wszystko trzeba ustawic jedna)
3) czy to prawda ze osoby ktore zdaly historie sztuki na maturze zwolnione sa z 1/3 odp?

Odpowiedz do tematu