Uwaga, forum zostało zmodyfikowane. W razie problemów proszę o info na forum. Jeżeli nie możesz pisać na forum to poprosze o maila na adres grzesiek[tu małpa]asp.krakow.pl (w adresie zmień tu małpa na@)
forum ASP Strona Główna forum ASP
forum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ptah
Wto Sie 14, 2007 3:58 pm
Konserwacja i restauracja dzieł sztuki
Autor Wiadomość
A
Gość
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 12:16 pm   

I jak tam? Udało się Wam?:)

K
Gość
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 12:18 pm   

Nie xD. A tobie A?
Chyba pójde się dzisiaj upić xD Najdziwniejsze jest to że w sumie śmiać mi się chce. Może spróbuję za rok.

A
Gość
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 12:21 pm   

szkoda. W każdym razie życzę powodzenia za rok. Zawsze będziesz mieć jakieś doświadczenie. Mi się udało, nie wiem jakim cudem.

Gość

Wysłany: Pon Cze 18, 2012 1:03 pm   

jakiego formatu podobrazia bierzecie na egzamin?

mal

Wysłany: Pon Cze 18, 2012 5:43 pm   

U mnie też się stał cud nad Wisłą;) Ale to już moje drugie podejście. Podobrazia biorę coś ok. 70x80.

Dark_Carmine
Gość
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 10:31 pm   

wiecie czemu są podane po dwie godziny na dni 20-21?

Demon
Gość
Wysłany: Wto Cze 19, 2012 7:07 am   

ja biorę 50 x 70, sama robiłam ha :smile:

Demon
Gość
Wysłany: Wto Cze 19, 2012 7:17 am   

Pierwszy dzień malowanie martwej prawda?? Chyba przerwa jest od 13:30 i potem kontynuacja

tanitaciesielska
Gość
Wysłany: Wto Cze 19, 2012 11:56 am   

Nie wiecie, o której jutro zaczyna się rzeźba? O 9.00? Nie mogę zalogować się do systemu i sprawdzić komunikatów.

Gość

Wysłany: Pon Cze 25, 2012 12:42 pm   

Macie już wyniki :mrgreen: ?

yyy
Gość
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 12:44 pm   

Mógłby mi ktoś miły i dobry powiedzieć, naprowadzić, zasugerować, przybliżyć jakie są pytania (na konserwację malarstwa) na egzaminie teoretycznym?.. Zakres materiału jest ogromny a w mojej głowie pustka pokryta grubą warstwą kurzu, szczerze pragnę to zmienić. Proszę niechże ktoś pomoże.

Gość

Wysłany: Pon Cze 25, 2012 12:44 pm   

Czy ktoś wie, czego można spodziewać się na egzaminie teoretycznym? Moglibyśmy wymienić się informacjami i wspólnie przygotować. Pozdrawiam!

mal

Wysłany: Pon Cze 25, 2012 4:14 pm   

Z tego co znalazłam na tym forum to tylko, że "pyt sie losuje i dotycza wszystkiego od prehistorii po XX wiek, nie ma zadnego faworyzowania sztuki krakowa..."
i
"Na teoretycznym przydaje się najbardziej szybkie myślenie i ogólne zorientowanie, bo pytania są najróżniejsze. Na pewno warto przeczytac ogólnie o konserwacji/restauracji, orientować się w wystawach art. czy podstawowych zagadnieniach tech., np. jak się robi odlew z gipsu. Jeśli chodzi o hist. sztuki to sztuka Polski głównie, Wawele, Wity Stwosze czy Starówki Warszawskie lepiej sobie powtórzyć. Wiedziec jakie są czasopisma konserwatorskie, wiedzieć coś o SWOIM miescie. Losuje się pytania na karteczkach i ma się chwilę czasu na zastanowienie."
ponadto ktoś miał pytanie dotyczące technik graficznych (akwatinta, akwaforta) więc zagadnienia ze słownika terminologicznego czy z Podstaw technologii Wernera:)

Gość

Wysłany: Pon Cze 25, 2012 4:39 pm   

Egzamin zaczyna się od jutra, byłoby fajnie, gdyby ktoś ze zdających podzielił się przykładowymi pytaniami :-)

Gość

Wysłany: Pon Cze 25, 2012 4:43 pm   

Czemu od jutra? Ja mam w czwartek - to znaczy może, że aż tak dużo osób przeszło? :o Czy tak im po prostu wygodniej ;)
MAL - dziękuję (dziękujemy) ślicznie za odpowiedź! Ty przeszłaś?

Odpowiedz do tematu